středa 20. listopadu 2019 Nikola

FOTOGALERIE: Výstava korunovačních klenotů je přibližně v polovině. Jak to v Hotelu Gustav Mahler vypadá?

Už od začátku února zve jihlavský Hotel Gustav Mahler na unikátní výstavů mistrovských replik českých korunovačních klenotů. Zároveň lze vidět mnoho dalších artefaktů a zajímavostí, související s dobou Karla IV. Pojďte se podívat na malou ochutnávku toho, co je ke spatření.

Výstava se koná u příležitosti výročí 670 let od korunovace Karla IV. českým králem. Autorem zdařilých replik korunovačních klenotů je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků, legenda mezi šperkaři Jiří Urban, Spoluautorství náleží špičkoví slovenští šperkaři manželé Cepkovi.

ČTĚTE TAKÉ: V Jihlavě budou k vidění repliky korunovačních klenotů. Od února v Hotelu Gustav Mahler 

Vstup na výstavu je z Křížové ulice kolem hotelové recepce a restaurace rovně do Galerie v Křížové chodbě. Organizované skupiny nad 15 osob je třeba ohlásit telefonicky. Zhlédnout výstavu bude možné denně kromě pondělí, a to ve všední dny od 9.30 do 16.30. V sobotu a v neděli od 10 do 16 hodin. Výstava bude zahájena 9. února a potrvá do 2. dubna. 

Vstupné: 20 Kč – děti MŠ, 45 Kč – děti ZŠ, 55 Kč – studenti SŠ, 65 Kč – senioři a studenti VŠ, 90 Kč – dospělí, 20 Kč – foto

Korunovační klenoty v Jihlavě

neděle, 5. března 2017, 15:56

Korunovační klenoty v Jihlavě
Korunovační klenoty v Jihlavě

Foto Dalibor Mašek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.