sobota 4. dubna 2020 Ivana

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Jediná tramvaj v Budějovicích jezdí do stanice Touha

“Řekli mi, že mám nastoupit do tramvaje do stanice Touha”, pamatujete, kdy poprvé zazněla tato věta na filmových plátnech?

Píše se rok 1951, diváci sedí v kinech a čekají v napětí na první minuty příběhu, který se doteď hrál pouze v divadlech. Klapka a jedem! Úspěch! 4 Oscary, 1 Pulitzerova cena, 1 Oscar za herecký výkon. Koho by tenkrát napadlo, že by tak silný a poutavý příběh někdo o pár let později zpracoval jako baletní inscenaci… Žádná slova, jen pohyb a hudba.

Režisér, choreograf a libretista Libor Vaculík přijal výzvu a s velkou úctou a respektem přistupoval k realizaci slavné hry. Premiéra taneční “Touhy” v režii pana Vaculíka byla poprvé uvedena v Jihočeském divadle v listopadu v roce 2018, od té doby byla odtančena mnohokrát. Lidské emoce a vášně promítnuté do tanečních kreací, citlivá hudba Arva Pärt a dokonalá scéna Radka Honce Vás vtáhnou do děje, který se odehrává ve francouzské čtvrti v New Orleans v 50. letech.

12.3.2019 a 16.4.2019 jsou poslední termíny letošní sezóny, kdy společně s Blanche, Stellou, Stanleym a Mitchem můžete nastoupit do stanice Touha. Přijďte se přesvědčit sami, že i baletem umíme  vyprávět silný dramatický příběh.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

PR text

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.