neděle 29. listopadu 2020 Zina

Letošní kulturní akce podpoří kraj více než osmi miliony. Peníze dostane i Vysočina Fest

Vysočina letos plánuje podpořit asi tři desítky sportovních, kulturních či společenských akcí více než osmi miliony korun. Největší částku kraj vyčlenil stejně jako loni pro Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského, kterému chce dát dva miliony korun. Nad rámec podpory, kterou krajská rada projednala, půjdou peníze i na biatlonové a lyžařské závody v Novém Městě na Moravě. Novinářům to řekl náměstek hejtmana Martin Kukla (ANO).

Jedenácti akcím, které kraj hodnotí jako nejvýznamnější, bude náležet podpora asi 6,5 milionu korun. Dvoumilionový příspěvek získá festival, který se bude v první polovině srpna podvaadvacáté konat v Jaroměřicích nad Rokytnou.

Mezi pořadatele dalších 26 akcí kraj rozdělí přibližně dva miliony korun. S 200 tisíci korun může počítat žďárský festival moderního tance Korespondance, s poloviční částkou jihlavský Vysočina Fest. „Vnímáme, že je pro kraj významný, nese to i ten název, tak proto je tam podpora i přesto, že je to komerční akce," řekl Martin Kukla. O výši příspěvku rozhoduje návštěvnost akce, vlastní finanční podíl žadatele, přínos pro kraj i tradice akce, je na to bodové hodnocení, dodal Kukla.

Pořadatelé biatlonových závodů a lyžařských závodů Zlatá lyže v Novém Městě na Moravě podle něho už před několika měsíci požádali o krajský příspěvek v celkové výši osm milionů korun. Zastupitelé o něm budou rozhodovat v únoru.

Autoři | Foto Vysočina Fest / Facebook

Štítky kultura, podpora, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.