sobota 14. prosince 2019 Lýdie

Dneškem začínají opravy dálnice D1 mezi Koberovicemi a Humpolcem

Změnami dopravního značení dnes začíná rekonstrukce asi osmikilometrového úseku dálnice D1 mezi Koberovicemi a Humpolcem. Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jana Rýdla se bude do konce letošního roku jezdit s omezeními na obou polovinách dálnice. Práce za 1,097 miliardy korun bude provádět společnost Eurovia CS. Hotovo má být v listopadu 2021.

„Dálnici musíme nejdřív lokálně opravit a rozšířit, aby v budoucnu jedna její polovina unesla provoz dva plus dva jízdní pruhy jen na jedné polovině," řekl Jan Rýdl. Omezení se v upravovaném úseku bude průběžně měnit podle postupu lokálních oprav.


Na D1 začnou opravy mezi Koberovicemi a Humpolcem. Úsek měří devět kilometrů

Na dálnici D1 zahájí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o víkendu modernizaci téměř devítikilometrového úseku mezi Koberovicemi a Humpolcem. Zakázku za 1,097 miliardy korun bez daně bude stavební firma Eurovia CS provádět do listopadu 2021, dnes...

Součástí rekonstrukce tohoto dálničního úseku bude přestavba dvou nadjezdů, které jsou na 83,8 kilometru a na 88,4 kilometru. Opravy se budou týkat také mimoúrovňových křižovatek, inženýrských sítí a odvodnění. Asfaltový povrch dálnice nahradí cementobetonový.

Na dálnici D1 je opraveno 90 kilometrů. Na dalších 61 kilometrech stavbaři pracují. Na poslední desetikilometrový úsek mezi exity 168 Devět křížů a 178 Ostrovačice ŘSD vybírá dodavatele.

Autoři | Foto Drbna

Štítky ČR, stavby, silnice, D1, Pelhřimovsko, OTVÍRÁK

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.