pondělí 13. července 2020 Markéta

Jihlava plánuje třetí dopravní terminál, bude mezi Chlumovou ulicí a finančním úřadem

V Jihlavě se plánuje stavba už třetího dopravního terminálu. Ten má vzniknout do června 2023 v lokalitě od křižovatky Chlumovy a Havlíčkovy ulice až po přechod u finančního úřadu.

Kromě centrálního dopravního terminálu v lokalitě nádraží Jihlava –  město a terminálu v ulici Na Dolech bude v krajském městě zbudován ještě jeden, a to na Havlíčkově ulici. Zde má docházet ke křížení třech druhů dopravy – individuální, městské hromadné a cyklistické. Nejzazší termín jeho realizace je červen 2023.

Město má k dispozici studii tohoto území, a do tří měsíců by mělo být jasno o vítězi výběrového řízení na dodavatele architektonické studie. „Poptáme tři konkrétní uchazeče. Nepůjdeme jen po ceně, ale i po kvalitě,“ upozornil náměstek primátorky pro dopravu Petr Laštovička„zároveň chceme být rozpočtově odpovědní.“ 

To má znamenat, že konečné náklady na projekt nepřevýší předpokládanou cenu 900 tisíc o více než čtyřicet procent. Splněny budou i podmínky pro čerpání částky alokované pro integrovaný plán rozvoje území. 

A jak se tedy prostor mezi napojením Chlumovy ulice na Havlíčkovu a přechodem u finančního úřadu promění? Původně provizorní dopravní řešení, které vzniklo při rekontrukci Brněnského mostu, se osvědčilo a bude realizováno napevno. „Dále budou upraveny zastávky městské hromadné dopravy a chodníky, zlepší se napojení na navazující komunikace a parkování. Nebude chybět zeleň, bude to tam prostě hezké,“ usmál se Laštovička. 

„Půjde spíše o lepší uspořádání prostoru než ke stavbě dalších budov,“ dodal náměstek primátorky Jaromír Kalina, na něhož navázal Vít Zeman. „Má jít o bezpečnou a užitnou lokalitu s důrazem na funkci, pro kterou to byla navržena.“

Foto Facebook Dopravního podniku města Jihlava

Štítky Jihlava, terminál, doprava, Havlíčkova, Chlumova

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.