<

Aktuálně

Pro nedonošené i další miminka. Sběrna mateřského mléka v Jihlavě slaví rok více...

ÚNOR 2026: Kterých deset článků na Jihlavské Drbně bylo nejčtenějších? více...

Příběh kavárny v Jihlavě po letech skončil. Majitelka mluví o těžkém rozhodnutí více...

Řidič srazil cyklistu a pokračoval dál v jízdě. Policie teď hledá svědky nehody více...

Policejní potápěč zahynul při ponoru na Dalešické přehradě. Běží sbírka pro jeho dceru více...

FOTO: Dělníci staví poslední patro vysokoškolských kolejí, soudní spory pokračují více...

Muž ve Světlé napadl nožem svoji partnerku. Pro zdravotníky měl ale jiný příběh více...

HLEDÁME PÁNÍČKA: Štěně Larry je zatím bojácné. Bude z něj ale veselý a učenlivý pes více...

Stát letos investuje do železnice na Vysočině stamiliony korun. Vylepší se výpravní budovy

Autoři | Foto pixabay.com

Státní Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) letos investuje na území Vysočiny stamiliony korun. Největší akce se budou týkat zlepšení dodávek elektřiny na železniční trati Jihlava - Jindřichův Hradec a nástupišť v Havlíčkově Brodě.

Zlepší se také stav výpravních budov ve Starči a v Bystřici nad Pernštejnem. ČTK to sdělila mluvčí SŽDC Kateřina Šubová.

Ve stanici Stařeč skončí práce za 9,4 milionu korun v září, týkají se i střechy. „Zahájíme také opravu fasády a přístřešku nádraží v Bystřici nad Pernštejnem za 2,7 milionu,“ doplnila mluvčí. 

Kvůli zajištění spolehlivých dodávek elektřiny na trati mezi Jihlavou a jihočeským Jindřichovým Hradcem správa přestaví za zhruba 300 milionů korun trakční napájecí stanici v Horní Cerekvi. Práce by měly trvat od letošního března do září 2019.

Od léta by dělníci měli pracovat na havlíčkobrodském nádraží, kde budou zrekonstruována další dvě nástupiště. Investice s předpokládanou hodnotou 129 milionů korun by měla být dokončena v létě příštího roku. První dvě nástupiště na nádraží byla opravena před třemi lety.

Podstatně větší investice by se železnice na Vysočině měly týkat v následujících čtyřech letech, kdy by měla pokračovat modernizace trati 250 směřující z Brna do Prahy přes Havlíčkův Brod. Například náklady na rekonstrukci úseku mezi Křižanovem a Skleným nad Oslavou na Žďársku, která by měla začít příští rok, předpokládá SŽDC okolo 1,4 miliardy korun. Ještě dražší bude přestavba průjezdu Havlíčkovým Brodem s plánovaným zahájením v roce 2020, jež by měla stát okolo 1,8 miliardy korun. 

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky železnice, investice, SŽDC, podpora, Kraj Vysočina, Správa železniční dopravní cesty, Havlíčkův Brod, Jihlava, Jindřichův Hradec, Bystřice nad Pernštejnem, Stařeč, Starč, Horní Cerekev

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.