<

Aktuálně

Řidiče v Jihlavě čekají měsíce omezení. Třída Legionářů se na jaře rozkope více...

V aktuální chřipkové sezoně zaznamenali hygienici na Vysočině dvě úmrtí více...

Smutná zpráva z Dalešic: Policisté našli tělo svého kolegy dvacet metrů pod hladinou více...

DRBNA HISTORIČKA: Staří Jihlavané měli v zimě jistotu. Kachlová kamna více...

Policisté na dálnici D1 kontrolovali cizince, který neměl v Česku co dělat více...

U Kamenice dnes ráno havarovala řidička, skončila v nemocnici více...

Skoro tisíc míst. Jihlava rozšiřuje nabídku ploch, kde mohou dojíždějící parkovat zdarma

Autoři | Foto Dalibor Mašek

Magistrát informoval, že aktuálně je v krajském městě Vysočiny téměř tisíc bezplatných parkovacích míst a vznikají další, nově například u areálu starého Jihlavanu.

Na plochu, kterou nechalo město upravit, se řidiči dostnou ze Znojemské ulice, když projedou kolem brány Jihlavanu a podél bývalé prodejny koupelen. Kapacita je 53 parkovacích míst. „Jsem rád, že dojíždějícím i místním můžeme nabídnout novou kapacitu pro parkování pouhých 600 metrů pěšky od Masarykova náměstí,“ řekl primátor Petr Ryška (ODS + KDU-ČSL).

Parkování tam bude zdarma, podmínkou ale bude tam od pondělí do pátku stát maximálně 24 hodin. To aby tam Jihlavané nenechávali odstavená auta. Na sociálních sítích ale lidé živě diskutují, zda je bezpečné nechat auto stát vedle místa, kde žijí bezdomovci a narkomané. Podle některých nikoliv, jiní argumentují, že tam často jezdí policejní hlídky a parkoviště je proto mimořádně bezpečné.

Když fialový režim nestačí: Jihlava nabídne dojíždějícím parkovací plochy zdarma

Minimálně deset lokalit s více než šesti sty parkovacími místy zdarma chce jihlavská radnice nabídnout zejména lidem, kteří do města míří za prací. Budou tam ale platit jasná pravidla.

Aktuálně je v Jihlavě 927 doporučených míst zdarma, kde parkující auta nepřekáží místním. Dalších 1164 míst je ve fialovém režimu, kde se dá stát až třináct hodin za padesát korun a první dvě hodiny jsou zdarma. „Těší nás, že někteří dojíždějící začali využívat pro dojížďku také veřejnou hromadnou dopravu, čímž hodně odlehčují dopravě ve městě,“ zhodnotil David Beke (ODS + KDU-ČSL), radní města pověřený zaváděním systému parkování.

Na P+R se musí změnit pravidla

Pod velkým tlakem je P+R Žižkova, kde sice vzniklo sedmnáct nových míst, dalších jedenáct bude podél hřbitova, musí se ale něco změnit. Město tam přestane tolerovat dlouhodobě odstavená auta, i tam tak bude možné od pondělí do pátku stát maximálně 24 hodin a kdo to nebude respektovat, ten se může dočkat odtahu auta.

Bezplatně lze zaparkovat také u stavebnin naproti fotbalovému stadionu v Jiráskově ulici i u samotného stadionu. Velká plocha je za budovou E krajského úřadu. Místa jsou také u letního kina, v Mlýnské ulici nebo na Okružní za kotelnou. „Některá z parkovišť město zřídilo nově nebo na nich rozšířilo kapacitu,“ dodal mluvčí města Radovan Daněk.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky parkování, zdarma, dojíždějící, modré zóny, JIhlava

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.