Jihlavské stožáry se mění z oranžové na stříbrnou. Tato barva lépe zapadá, říká město

Autoři | Foto Se svolením Magistrátu města Jihlavy | Zdroj Magistrát města Jihlavy

To, že historie Jihlavy je úzce spojena s těžbou stříbra, je známá věc. Do této barvy se ale nyní odívají i stožáry trolejového vedení a veřejného osvětlení v ulicích Havlíčkova, Okružní a Romana Havelky. Důvod to má jak ochranný, tak estetický.

Dopravní podnik města Jihlavy pokračuje v rozsáhlé obnově nátěrů stožárů trolejového vedení a veřejného osvětlení. Těch má jen dopravní podnik v krajské metropoli více než 1 700, jak uvádí facebooková stránka Doprava v Jihlavě, kterou spravovuje město.

Aktuální projekt počítá s proměnou 132 stožárů na velmi frekventovaných ulicích Okružní, Havlíčkova, nebo Romana Havelky. Práce se skládají z opískování spodní části stožáru, následuje nátěr základní zinkový a finální stříbrný. Nezapomene se ani na obnovu betonového krytu paty stožáru. To vše vyjde na 1,1 milionu korun.

„Nová stříbrná barva lépe zapadá do městského prostředí a harmonizuje s ostatním mobiliářem,“ vysvětluje město. Původní oranžová barva byla historicky zvolena pro lepší viditelnost, když se stožáry začaly objevovat v ulicích jako nové prvky.

Kromě estetických předností nabídne nový nátěr lepší ochranu proti korozi a tím prodloužení životnosti stožárů.

Hodnocení článku je 78 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky stožár, barva, stříbrná, Jihlava

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.