středa 17. srpna 2022 Petra

Opravy Jihlavského tunelu se chýlí ke konci, řidiči jím projedou již 14. června

Už je vidět světlo na konci tunelu. Jak obrazně, tak ve skutečnosti. V Jihlavském tunelu byla totiž mimo jiné dokončena instalace nového osvětlení a vše se schyluje k tomu, abychom se již brzy mohli tunelem projet. Pokud půjde vše podle plánu, bude to 14. června.

Před několika týdny motoristé mohutně naříkali nad složitou dopravní situací v Jihlavě. Kumulace uzavírek a omezení skutečně znamenala kolony a zpoždění. Poslední doboou ale přibývá dobrých zpráv. Nejenže byly v předstihu zprovozněny Tolstého a Vrchlického ulice, rychle se též blíží otěvření Jihlavského tunelu.

Jihlavský tunel měří 304 metrů a je součástí silnice I/38, po níž auta projíždějí okolo krajského města ve směru od Havlíčkova Brodu na Znojmo a na Pelhřimov. Silnice zároveň slouží jako přivaděč k D1. Kvůli opravě tunelu jsou neprůjezdné skoro dva kilometry hlavního tahu mezi Jiráskovou a Pelhřimovskou ulicí.

Ten byl uzavřen od 19. dubna. Konkrétně je prováděna oprava stavební části tunelu, úprav svodidel a doplnění tlumičů nárazu. „Technologická část zahrnuje sanaci rozvodny NN, kabelových rozvodů NN, zdrojů nepřerušované dodávky energie, uzemňovací soustavy, osvětlení, řídicího systému, dopravního systému, televizního CCTV systému, elektronického požárního systému, elektronického zabezpečovacího systému a SOS hlásek,“ vyjmenuje tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martin Buček.

Jihlavský tunel je ode dneška uzavřen. Ve městě se tvoří kolony, řidiči kamiónů dostávají pokuty

V Jihlavě už policisté pokutovali první řidiče nákladních aut, kteří nerespektovali vyznačené objízdné trasy po dnešním uzavření tunelu na obchvatu města. Tunel je zavřený kvůli opravám na dva měsíce. Tranzitní těžká doprava musí Jihlavu objíždět...

V pátek 3. června informoval, že byla aktuálně dokončena instalace nového osvětlení tunelového tubusu a právě se dokončuje se instalace řídícího systému a proměnného dopravního značení. „Dokončují se rovněž stavební práce. K dnešnímu dni běží vše podle stanoveného harmonogramu a pokud ještě nenastanou nepředvídané komplikace, pracujeme s termínem uvedení tunelu do provozu 14. června,“ uvedl Buček. 

V podobném duchu už v průběhu týdne informovalo město Jihlava. Na své facebookové stránce Doprava v Jihlavě uvedl: „Zhotovitel je smluvně vázán dokončením díla do 13. června, pak by byl pod sankcí. Uzavírka je pro jistotu schválená až do 30. června, prozatím se ale zdá, že by mohla skončit dřív.“

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ŘSD | Zdroj ŘSD

Štítky Jihlavský tunel, doprava, Jihlava, oprava, uzavírka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.