sobota 25. června 2022 Ivan

Aktuálně z Vílance: Kvůli opravám mostů teď řidiči jezdí po provizorní kumunikaci, na místě jsou semafory

Před necelým měsícem začala ve Vílanci na Jihlavsku oprava dvou mostů, která bude stát více než 18 milionů korun. Řidiči musí od včerejška jezdit po provizorní komunikaci.

Ta vede podél stávající silnice I/38, na níž byl ve čtvrtek 19. května převeden veškerý provoz v inkriminovaném úseku stavby. „S ohledem na šířku provizorní komunikace je po ní veden provoz kyvadlově a je řízen světelnou signalizací," řekl ve zprávě pro novináře Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Co se týče samotných oprav dvou mostů, které jsou realizovány současně, nyní byly zahájeny práce na mostech samotným frézováním vozovkového souvrství. „A to tak, abychom následně mohli přistoupit k demolici horní a následně i spodní stavby mostů," popsal Martin Buček. 

Most s evidenčním číslem 38-077 přes místní potok bude přestavěn na propustek. Provede se demolice příslušenství a horní části poprsních zdí. Z koryta se odstraní nánosy bahna a pod samotnou klenbu se umístí ocelová trouba. Prostor mezi troubou a kamennou klenbou se zaplní betonem. „Vpravo bude svislé betonové čelo a vlevo šikmý zpevněný svah kamenem do betonu. V místě odstraněných říms se provede krajnice s dosypáním svahu," řekl již dříve Buček z ŘSD. 

Druhý zmíněný most bude kompletně zdemolován a nahrazen přesypaným železobetonovým rámem se zavěšenými křídly. 

Celkovou opravu obou mostů za více než 18 milionů korun provádí společnost Firesta - Fišer, rekonstrukce, stavby, a.s.,

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Ředitelství silnic a dálnic ČR

Štítky oprava, most, ŘSD, provoz, doprava, provizorní, semafor, Vílanec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.