středa 25. května 2022 Viola

Mírná úleva pro motoristy, je zprůjezdněna křižovatka mezi Tolstého ulicí a třídou Legionářů

Mírné ulehčení pro přetíženou dopravu v Jihlavě. Tak by se dalo nazvat zprůjezdnění křižovatky Tolstého ulice a třídy Legionářů, ke kterému došlo ve čtvrtek odpoledne. Opravovaný úsek k Tyršově ulici je ale do konce května stále neprůjezdný.

Jistě s povděkem přijmou motoristé informaci z dnešního odpoledne o tom, že je průjezdná křižovatka mezi Tolstého ulicí a třídou Legionářů. Aspoň trochu se tak odlehčí těžce zkoušené dopravě po krajském městě, která se komplikovaná kvůli souběhu hned několika uzavírek a oprav.  

Opravovaný úsek Tolstého ulice mezi třídou Legionářů a Tyršovou ulicí (kolem staré nemocnice a policejní školy po Sokolovnu) je ale zůstává stále neprůjezdný. „Zde se bude pracovat do 30. května,“ uvedl již dříve tiskový mluvčí města Jihlava Radovan Daněk.

„Silnice zde dostane nový asfaltový povrch, opraví se chodník podél zahrady staré nemocnice a úpravou projdou i pruhy v zastávce MHD Tolstého,“ upřesnil budoucí podobu lokality vedoucí odboru dopravy Lubomír Dohnal s tím, že opravy by měly vyjít na 4 miliony korun.

Dnešní zprůjezdnění zmiňované křižovatky má vliv i objízdnou trasu v blízké Bezručově ulici. Ta byla teď přechodně využívána v opačném jednosměrném provozu, nyní se vrací do tradičního režimu, tedy najíždí se do ní z ulice Tolstého.
 

Ohodnoť článek

Foto Facebook / Doprava v Jihlavě | Zdroj Facebook / Doprava v Jihlavě, Ježkovy oči

Štítky opravy, Tolstého, křižovatka, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.