pondělí 25. října 2021 Beáta

Dopravní podnik Jihlavy nabídne 19. září retrojízdy, MHD bude ten den zdarma

Dopravní podnik města Jihlavy připravuje na 19. září program s retrojízdami, MHD bude navíc zdarma. Lidé se také mohou zúčastnit komentované jízdy parciálním trolejbusem, který díky trakčním bateriím dokáže jet část trasy bez trolejového vedení. Tato jízda povede v trase budoucí nové části trolejové dráhy do části Bedřichov, již město začne stavět v nejbližších týdnech.

Retrojízdy budou v Jihlavě 19. září při příležitosti Evropského týdne mobility, tentokrát s podtitulem střídání generací v MHD. Cestující by měl vozit trolejbus z řady 9 Tr vyráběné v závodě Škoda v Ostrově nad Ohří od 60. let nebo autobus Karosa ŠM 11.

Poslední retrojízdy loni v září nebo letos v květnu se totiž setkaly s obrovským zájmem cestujících a přilákaly do Jihlavy i mnoho turistů, proto je v rámci Evropského týdne mobility podnik zopakuje. Třetí zářijovou neděli bude navíc MHD po Jihlavě jezdit zcela zdarma. Trasa trolejbusových retro linek povede i přes nově zrekonstruované troleje nad kruhovým objezdem na křižovatce ulic Havlíčkova x Pražská.

Další akcí plánovanou tento den budou komentované jízdy parciálního trolejbusu v trase nově budované trolejové dráhy na Bedřichov. Spoje pojedou v každou celou hodinu po trase Masarykovo náměstí – Bosch Diesel a zpět.    

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto jihlava.cz

Štítky ČR, zábava, MHD, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.