úterý 18. května 2021 Nataša

Opravy silnic u Nového Města i Mrákotína budou do pátku hotové. Zbývá dokončit značení

Řidiči, kteří jezdí po silnicích I/19 a I/23, už brzy budou moci jezdit bez omezení. Podle informací od Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) by do konce týdne mělo být na obou úsecích hotovo.

„Oprava na silnici I/19 na průtahu Novým Městem na Moravě pokročila. V pátek minulý týden jsme dokončili pokládku nového povrchu, což nám ještě před víkendem umožnilo demontovat stávající dopravní omezení v podobě kyvadlově řízené dopravy,“ uvedl za ŘSD Martin Buček.

V tomto týdnu se ještě bude pokračovat v opravách v rámci posuvného pracovního místa. „Zejména nám zbývá obnovit vodorovné dopravní značení a před přechodem v ulici Brněnské udělat tzv. rocbindu, což je známá bezpečnostní protismyková úprava povrchu vozovek, jejímž cílem je zkrácení brzdné dráhy vozidel a optické (barevné) zvýraznění nebezpečných úseků,“ vysvětlil Buček.

Uleví se i těm, kteří budou projíždět opravovaným úsekem na silnici I/23 u Mrákotína na Jihlavsku. Zde ŘSD opravuje více než kilometr povrchu vozovky. „Tady jsme v pátek dokončili pokládku nové obrusné vrstvy komunikace a na víkend odstranili dopravní omezení, rovněž v podobě kyvadlově řízeného provozu. V tomto týdnu ještě dokončíme kompletní obnovu vodorovného dopravního značení. Tu bude zhotovitel realizovat buď v rámci posuvného pracovního místa, nebo opětovně za uzavření JP s kyvadlově řízeným provozem,“ informuje Martin Buček.

Od pondělí se bude opravovat silnice 23 u Mrákotína. Řidiče čeká omezení

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne v pondělí opravovat asi kilometrový úsek silnice 23 u Mrákotína na Jihlavsku. Silnice je hlavním tahem mezi Vysočinou a jižními Čechami. Pokládku nového povrchu za asi 3,4 milionu korun bude společnost...

S úplným ukončením obou oprav ŘSD počítá nejpozději v pátek 30. dubna 2021.

Ohodnoť článek

Foto Lenka Dvořáková

Štítky oprava, I/19, I/23, Nové Město na Moravě, Mrákotín, ŘSD, doprava, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.