čtvrtek 13. května 2021 Servác

Dálniční úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem je dokončen. Trvalo to tři roky a stálo dvě miliardy

Stavbaři odstraňují omezení z dálnice D1 od Humpolce na Pelhřimovsku dál ve směru na Brno. Práce jsou součástí modernizace úseku mezi 90. kilometrem dálnice u Humpolce a 104. kilometrem u Větrného Jeníkova, který je již dokončený.

"Naopak vybudujeme souvislé omezení před Humpolcem, to znamená mezi kilometry 81 a 90," okomentoval nadcházející práce mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem by měl být podle něj průjezdný bez souvislého omezení od nedělního odpoledne v celé délce. "Úsek mezi kilometry 90 a 104 je hotový. Jediné, co předpokládám, je, že někde kolem kilometru 100 až 104 budou nějaká omezení, ale budou tam omezeny jen odstavné pruhy kvůli dostavbě plotu, do provozu už nebudeme vstupovat," řekl Rýdl.

Úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem opravuje od roku 2019 Skanska. Cena opravy bez daně je 2,083 miliardy korun, uvedlo ŘSD. Téměř 14 kilometrů dlouhý úsek dálnice měl být původně hotov v roce 2019. Stavební práce tam začaly v březnu 2018. Zakázku za 1,75 miliardy korun tehdy dostalo sdružení tvořené českou firmou Geosan Group, italskou Toto Costruzioni Generali a kazašskou SP Sine Midas Stroy. Stavba ale nabrala zpoždění a protáhla se do zimy, při sněžení se tam tvořily kolony. Smlouva se stavbaři byla nakonec zrušena.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto garaz.cz | Zdroj ČTK

Štítky ČR, silnice, stavby, automobilová, D1, Humpolec

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.