<

Na D1 u Velkého Meziříčí začíná úsekové měření. Lze tam jet maximálně 80km/h

Autoři | Foto Policie ČR

Úsekové radary od dneška měří rychlost na opravované části dálnice D1 u Velkého Meziříčí. V asi šestikilometrovém úseku je rychlost snížená na 80 kilometrů za hodinu. Radary budou podle ministerstva dopravy sbírat data pro policii, která následně spáchané přestupky pošle příslušné obci s rozšířenou působností.

Radary měří průměrnou rychlost projetí kontrolovaného úseku. Stejný systém měření se používal i v předchozích letech. Rychlost tehdy překročilo asi jedno procento řidičů.

Během roku bude měřicí technika instalována i na dalších opravovaných úsecích dálnice na Vysočině a ve středních Čechách, konkrétně Mirošovice-Hvězdonice, Soutice-Loket, Humpolec-Větrný Jeníkov a Velký Beranov-Měřín.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky dálnice, D1, úsek, měření, Velké Meziříčí, rychlost, Dálnice D1, Kraj Vysočina, Středočeský kraj

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.