neděle 5. dubna 2020 Miroslava

Jihlavský dopravní podnik ruší dva spoje. Dotkne se to cestujících z průmyslové zóny

Jihlavský dopravní podnik města Jihlavy (DPMJ) ode dneška ruší dva autobusové spoje. Důvodem je jejich nízká obsazenost.

Toto opatření se týká autobusových linek 31 a 32 a konkrétně jde o spoje v časech 14:18 u linky 31 a 14:15 u linky 32, u obou s odjezdem z konečně zastávky Bosch Diesel.

Podle vyjádření DMPJ na facebookovém profilu v těchto dnech uvedenými spoji jezdil v průměru jeden cestující.

Zavřené dveře. V noci již bez MHD

V souvislosti se šířením koronaviru již před několika dny sáhl DPMJ hned k několika opatřením.  Od pondělí 16. března až do odvolání uzavřel přední dveře u řidičů vozů, zakázal prodej jízdenek u řidičů a omezil sezení v prvních řadách sedadel každého vozu.

Ještě více se zpřísnila dezinfekce trolejbusů a autobusů. Kromě pravidelné každodenní dezinfekce madel, parapetů a držáků a ošetřování podlah Savem všechna vozidla od středy 11. března pravidelně ošetřuje také ozónem. 

Kvůli omezenému pohybu lidí téměř nikdo nevyužívá noční linky N. Byly proto dočasně zrušeny. Trolejbusy na linkách A, B a C nyní jezdí v letním prázdninovém režimu. „Omezení se týká pouze pracovních dnů, kdy se základní interval mezi jednotlivými spoji prodlužuje z 12 na 15 minut,“ sdělil Radovan Daněk, mluvčí jihlavské radnice.

Počínaje dneškem se v Jihlavě také důkladně dezinfikují zastávky MHD.

Jihlavské zastávky projdou důkladnou dezinfekcí. Jedno čištění trvá asi půl hodiny

Zastávky MHD v Jihlavě ode dneška prochází pravidelnou dezinfekcí. Služby města Jihlavy (SMJ) budou na důkladné čištění využívat víceúčelový stroj, kterým běžně likvidují plevel, čistí náhrobní kameny a odstraňují přilepené žvýkačky na chodnících.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Dalibor Mašek

Štítky doprava, cestování, DMPJ, MHD, autobus, koronavirus, opatření

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.