sobota 4. dubna 2020 Ivana

Až do úterý kvůli spadlým stromům nepojedou vlaky mezi Kostelcem a Jihlavou

Provoz na železnici mezi Jihlavou a Kostelec u Jihlavy bude obnovený až v úterý. Stromy popadané kvůli silnému větru tam poškodily i trakční vedení, řekla mluvčí Správy železnic Nela Friebová. Opravy na hůře dostupné trati měly podle původních informací skončit dnes v poledne. Silný vítr trápí Vysočinu od nedělního odpoledne, způsobil výpadky proudu. Popadané stromy blokovaly i silniční dopravu. Hasiči už je dnes odstraňovali na asi 150 místech.

Vlaky na trati 225 u Jihlavy nejezdí od nedělních 18:30. Cestující vozí autobusy. „Provoz bude obnovený až zítra, stromy tam spadly i na trakci, takže oprava je prostě delší," řekla Nela Friebová. České dráhy na svém webu zatím stále informují, že předpokládaný konec omezení je dnes v 18:00.

Od noci byla na Žďársku kvůli popadaným stromům neprůjezdná silnice mezi obcemi Sirák a Újezd. Stromy blokovaly i silnici mezi Chroustovem a Bohdalovem. Zprovoznit se je podařilo dopoledne. V obci Jestřebí na Jihlavsku nebo Dolní Bory na Žďársku spadly v noci stromy na zaparkovaná auta. „Kvůli stromu nebo větvím spadlým na silnici se staly dvě dopravní nehody, nikdo se nezranil," řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Pády stromů a vítr poškodily elektrická vedení. Společnost E.ON zásobující většinu Vysočiny evidovala dopoledne přes 800 domácností bez proudu, hlavně na Jihlavsku. Ráno se výpadek týkal 2000 domácností. Společnost ČEZ, která je dodavatelem na Havlíčkobrodsku, tam dopoledne odstraňovala poruchu na jednom vedení vysokého napětí.

Autoři | Foto České dráhy

Štítky vítr, počasí, doprava, vlak, provoz, železnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.