sobota 4. dubna 2020 Ivana

Řidiče od dubna čeká další objížďka. Kvůli stavbě nového mostu u Dvorců na Jihlavsku

Kraj Vysočina plánuje u Dvorců na Jihlavsku postavit nový most. Měl by nahradit původní, který u zmíněné obce překlenuje železniční trať a řeku. Technický stav současné mostní konstrukce se zhoršil i kvůli zatékání vody.

Původní most bude zbourán a bude postavený v podstatě nový. Kraj nyní hledá stavební firmu.

Radní kraje na svém posledním zasedání projednali zahájení veřejné zakázky na dodavatele. Její předpokládaná hodnota je podle údajů na webu kraje 58 milionů korun bez daně. Rada kraje se také zabývala dohodou se Správou železnic o využití některých státních pozemků při přestavbě mostu. „Ještě nás čeká domluva s Povodím Moravy, protože tam má také nějaký pozemek," řekl novinářům hejtman Jiří Běhounek (za ČSSD).

Stavební stroje budou na místě k vidění od dubna, přestavba mostu potrvá půl roku. Pro řidiče bude připravena objížďka.

Pátý stupeň ze sedmi 

Most převádí 160 metrů silnice přes železniční trať mezi Jihlavou a Veselím nad Lužnicí a přes řeku Jihlavu. Podle informací kraje je stavební stav mostu hodnocený stupněm pět z celkových sedmi, přičemž sedmý stupeň znamená havarijní stav. Do konstrukce mostu někde zatéká voda a u podpěr odpadávají krycí vrstvy po nezdařilé sanaci provedené před vznikem kraje v roce 1999.

Kraj Vysočina letos na svých silnicích II. a III. třídy plánuje opravit 21 mostů. Podle dříve zveřejněné statistiky se krajští silničáři starají o více než 800 mostů. V havarijním stavu z nich byl na konci minulého roku jeden. Jde o most přes odtok z rybníka v Bohdalově na Ždársku. Jeho opravu krajská správa a údržba silnic nyní připravuje.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Foto Vojtěch Židlický | Zdroj ČTK

Štítky most, Dvorce, oprava, objížďka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.