pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Zprávy

Vznikají nové video pomůcky a animace sloužící pro odhalování rizik při jízdě na motocyklu v silničním provozu

Autoklub ČR, Tým silniční bezpečnosti a další významní partneři se setkali při realizaci projektu s názvem UČME SE PŘEŽÍT.

POČASÍ NA ČTVRTEK: Místy pozor na silné bouřky. Teploty kolem dvaceti stupňů

Vypadá to, že si dnes slunce příliš neužijeme. Meteorologové na čtvrtek předpovídají zataženo, na většině území s deštěm nebo přeháňkami, během dne se může objevit i bouřka, a to hlavně v severní části kraje. Bouřky mohou být místy i silné.

VášChovatel: Každý, kdo u nás nakupuje, podporuje zároveň útulky. Snažíme se, aby naše podnikání mělo přesah

Lidé by měli svým mazlíčkům kupovat kvalitní krmiva, tedy pokud myslí na jejich zdraví. Přesvědčen je o tom provozovatel známého e-shopu www.vaschovatel.cz Miroslav Pospíšil, se kterým jsme podnikli rozhovor.

Na opravované D1 budou o víkendu noční uzavírky. Řidiči musí počítat se zdržením

Na opravované části dálnice D1 mezi exity Koberovice - Humpolec budou o víkendu noční uzavírky kvůli stavbě dvou mostů. V sobotu i v neděli bude doprava přerušovaná od 21:00. V neděli by měly dvacetiminutové uzavírky skončit do 10:00. Práce...

Vysočina schválila sedmimilionovou podporu pro dobrovolné hasiče

Kraj Vysočina schválil podporu dobrovolným hasičům ve výši takřka sedm milionů korun. Tři miliony získají Hořice na Pelhřimovsku na stavbu nové hasičské zbrojnice. Podle starostky Aleny Přívratské bude dokončena ještě letos.

POČASÍ NA STŘEDU: Místy počítejme s deštěm. Teploty až kolem pětadvacítky

Dnes si raději přibalte deštník. Bude totiž převážně oblačno, během dne se mohou objevit přeháňky, ojediněle bouřky, a to spíše na jihu kraje.

Kraj Vysočina napodruhé schválil dotaci na pumptrack v Jihlavě. Nakonec ale bude nižší

Zastupitelé Kraje Vysočina dnes schválili dotaci na stavbu adrenalinového sportoviště pro bikery v Jihlavě, takzvaný pumptrack. Na jejich květnovém zasedání přitom stejný záměr města neprošel. Místo požadovaných 1,65 milionu korun ale Jihlava od...

Dlouhodobé praxe, zahraniční stáže, moderní technologie… VŠTE klade důraz na rozvoj svých studentů

Na VŠTE nejsme jen čísla. Tato slova můžete často slýchat z úst studentů Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Není to jen prázdná fráze, ale něco, za čím si skutečně stojí. Někteří z nich se dokonce nebojí označit atmosféru...

Jihlavská gynekologie pořídila nová křesla. Jsou polohovatelná a mají moderní design

Gynekologické oddělení jihlavské nemocnice nabízí svým pacientkám tři nová křesla. Pro pacientky na ambulanci i na oddělení to znamená pohodlnější vyšetření, výhody má nové vybavení i pro lékaře. Pořídit se mohly díky dotaci.

Policisté v Jihlavě se dnes zaměří na cyklisty. Budou rozdávat třeba cyklomapy

Také letos se v tomto období budou policisté na Vysočině ve velkém zaměřovat na cyklisty. A to hlavně na to, jak dodržují zásady bezpečné jízdy. Dnes bude v krajské Jihlavě probíhat dopravně bezpečnostní akce.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.