Aktuálně

Práce na obchvatu Brtnice pokračují i v extrémním vedru. Pracovníci se střídají více...

Při nehodě na frekventované silnici na Pelhřimovsku se zranili oba řidiči více...

Tipy na víkend: Burgery v Jihlavě, jeepy v Lukách a děti v amfíku nebo v zoo více...

Silnice pro šestnáct tisíc aut. Jihlava plánuje napojení Evropské ulice na Jiráskovu více...

Ve vodní nádrži Sedlice je masivní výskyt sinic, před koupáním varuje hygiena více...

Horko na Vysočině. Zdravotníci řeší kolapsy, vyjížděli i kvůli alergii na včelí bodnutí více...

Tragický začátek prázdnin. Na Žďársku dnes ráno boural motorkář, na místě zemřel více...

Další parkovací dům v kraji: Hejtmanství projektuje stavbu u novoměstské nemocnice

Autoři | Foto Se svolením Nemocnice Nové Město na Moravě (vizualizace)

Po nemocnicích v Třebíči a Jihlavě se parkovacího domu dočkají i v Novém Městě na Moravě. Hejtmanství začíná s jeho projektováním, stavbu plánuje na roky 2027 až 2028 a náklady odhaduje na zhruba čtyři sta milionů korun.

„Jsem odpůrcem toho, aby pacienti kroužili kolem nemocnice a hledali parkovací místo. A když ho nenajdou, někde zaparkují, dostanou pokutu nebo je nedej bože odtáhnou. Tomu jsme řekli konec a řešíme, aby byl ve všech našich nemocnicích dostatek parkovacích míst,“ prohlásil hejtman Martin Kukla (ANO).

U novoměstské nemocnice je aktuálně možné parkovat na třech místech. „Horní parkoviště má kapacitu sto osmdesát míst a je zcela zdarma. Na dolním parkovišti před lékárnou je čtyřicet parkovacích míst. Parkování je tam časově omezené a v autě musí být umístěny parkovací hodiny,“ vyjmenovala mluvčí Helena Zelená Křížová. Dalších devadesát míst je v areálu nemocnice, vjezd soukromých aut je tam však omezený a po první půlhodině se za parkování platí.

Vizualizace nového parkovacího domu. Zdroj: Se svolením Nemocnice Nové Město na Moravě

Parkovací dům nemocnice vítá, stávající parkoviště jsou totiž většinou nedostačující. „Řidiči občas stojí i na místech, kde by stát neměli, a překážejí projíždějícím autům nebo omezují přístup obsluze jednotlivých provozů nemocnice,“ uvedla mluvčí a potvrdila, že strážníci rozdávají pokuty.

Parkovací dům, který má vzniknout mezi budovou původní kotelny a objektem zdravotnické záchranné služby, má za zhruba čtyři sta milionů korun přinést kolem sto osmdesáti nových parkovacích míst. Na některých z nich budou parkovat sanitky, součástí objektu má být také energocentrum a datové centrum. „Parkování tam bude zpoplatněné, konkrétní částku zatím nevíme,“ dodala Helena Zelená Křížová.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky parkovací dům, Nemocnice Nové Město na Moravě, parkování, investice, Kraj Vysočina

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.