středa 6. července 2022 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Lidé ve Žďáru budou sportovat v nové sportovní hale s lezeckou stěnou a zelenou střechou

Ve Žďáru nad Sázavou byla zahájena stavba nové sportovní haly. Budova, která bude mít adresu na Studentské ulici, přijde Kraj Vysočina na 136 milionů korun včetně DPH. Město na ni přispěje více než 20 milionů korun. Novostavba bude hotová v červnu příštího roku a kromě hlavní haly nabídne i dva menší cvičební sálky.

„Péče o zdraví včetně prevence spojené se zdravým životním stylem je jednou z našich priorit. Veřejnost ve Žďáře nad Sázavou další kapacity pro sport jistě ocení,“ uvedl v tiskové zprávě hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Stavba nové sportovní haly vyřeší absenci kapacit pro výuku tělesno výchovy VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou i Gymnázia Žďár nad Sázavou. Vedle středoškoláků bude nové sportovní zázemí využívat i žďárská veřejnost a sportovní kluby. „Ve Žďáře funguje více než čtyřicítka sportovních klubů a spolků, díky kterým je sport ve městě dominantní a lidé si k němu umí najít cestu," uvedl starosta Žďáru nad Sázavou Martin Mrkos. 

Nová sportovní hala s rozměry 55x47 metrů bude vysoká něco málo přes 11 metrů. Zázemí v ní najdou hráči florbalu, basketbalu, volejbalu, házené a tenisu. „K severní straně je k tělocvičně přisazen obdélníkový prostor sloužící jako lezecká stěna. K dispozici bude hned několik šaten s umývárnami, zázemí pro učitele, technické prostory, nářaďovny. Projekt počítá i se zázemím pro fandící veřejnost – galerií a kapacitou 60 diváků s výhledem do sportovní haly,“ popsal Karel Janoušek, radní Kraje Vysočina pro oblast majetku. V tělocvičně, v malém i velkém cvičebním sále je navržena sportovní odpružená šetrná podlaha, před kolaudací bude opatřena vyznačením už zmíněných hřišť. Všechny sály budou obloženy akustickými panely.

Projektant myslel také na environmentální stránku. „Část střechy bude takzvaně zelená. Venkovní úprava hlavního objektu umožní prorůstání popínavých rostlin – využita bude trelážová síť. Objekt je bezbariérový, propojený se stávajícími objekty průmyslové školy," doplnila Jitka Svatošová, mluvčí Kraje Vysočina. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Kraj Vysočina | Zdroj Kraj Vysočina

Štítky sport, hala, výstavba, Žďár nad Sázavou

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.