Počasí dnes23 °C, zítra25 °C
Středa 17. července 2024  |  Svátek má Martina
Bez reklam

Moravské Budějovice chystají kompletní opravu venkovního koupaliště z roku 1988

Moravské Budějovice na Třebíčsku chystají kompletní rekonstrukci venkovního koupaliště, které je v provozu od srpna 1988. Město letos zadá studii, na kterou příští rok naváže zpracování projektové dokumentace. Opravené koupaliště, jehož provoz nyní komplikují časté závady, chce mít sedmitisícové město do tří let. ČTK to řekl místostarosta Moravských Budějovic Jan Švaříček (nestraník).

Dohnal nás k tomu stav koupaliště. Každý rok, když se koupaliště spouští, nebo i v sezoně, tak tam něco praská a jsou tam poruchy. Stalo se to i letos. Když se zprovozňovalo, tak praskl přívod k prostřednímu bazénu, voda vyvěrala na povrch, takže už jsem opravovali i letos. Už je to neudržitelné. To znamená, že to buď musíme opravit nebo to zavřít," řekl Jan Švaříček. Vzhledem k tomu, že koupaliště je oblíbené v širokém okolí, chce ho město zachovat. Součástí rekonstrukce podle místostarosty bude výměna technologií, bazénů, tobogánu i zbudování nového zázemí.

Moravskobudějovické koupaliště je díky padesátimetrovému bazénu oblíbené zejména u plavců. Nabízí ale i atrakce pro děti. Letos se veřejnosti otevřelo 12. června. Červnová návštěvnost bylo okolo 150 lidí denně, hodně ho využívaly školy. V polovině června se koupaliště otvírá i s ohledem na to, že je předposlední týden v červnu již desítky let dějištěm triatlonového závodu.

Podle Miroslavy Bendové, ředitelky příspěvkové organizace Zikos, která koupaliště provozuje, je největším zdrojem problémů při provozu koupaliště potrubí v zemi. „Je děravé snad úplně všude, klidně i čtyři patnácticentimetrové díry na dvou metrech. A takhle je to na spoustě míst, akorát někde to hlína a usazeniny ucpou, takže se to neprojeví," řekla Miroslava Bendová.

Koupaliště nemá vyhřívané bazény. Sezonu zahajuje s vodou o teplotě 17 stupňů Celsia, při dobrém počasí se postupně vyhřeje na 26 stupňů. Jeho letošní návštěvnost zatím vzhledem ke kolísajícímu počasí nebyla velká. Při dobrém počasí v předchozích letech ho ale denně navštívilo i 1500 lidí, zejména z jiných měst.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky koupaliště, správa, stavby, Moravské Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Moravské Budějovice chystají kompletní opravu venkovního koupaliště z roku 1988 | Třebíčsko | Z kraje | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.