Počasí dnes23 °C, zítra22 °C
Středa 27. září 2023  |  Svátek má Jonáš
Bez reklam

Více místa pro lyžaře i snowboardisty. Sjezdovku na Křemešníku čeká rozšíření

Ještě před zimní sezonou by se mohla sjezdovka na Křemešníku nedaleko Pelhřimova dočkat rozšíření, bude tak bezpečnější. Město Pelhřimov využije pro úpravu tvaru sjezdovky úbytku stromů kvůli polomu. Na podobě úpravy se dohodl s provozovatelem i s pelhřimovským lyžařským klubem, který na sjezdovce trénuje, řekl pelhřimovský místostarosta Josef Koch (KDU-ČSL).

Fyzickému rozšíření sjezdovky a úpravě svahu podle něho musí předcházet několik administrativních kroků včetně vynětí lesní plochy. „To všechno podléhá nějakým schvalovacím procesům. My bychom alespoň některé z těch dílčích aktivit, které budou procesně jednodušší i jednodušší z hlediska realizace na místě, chtěli (udělat) v letošním roce. Celá akce by se měla uzavřít do dvou let," řekl Josef Koch. Náklady odhadl na statisíce korun.

Uměle zasněžovaná sjezdovka na Křemešníku je dlouhá 370 metrů a její převýšení je 57 metrů. Vlek může za hodinu přepravit až 1200 lidí. Celá sjezdovka má umělé osvětlení. Areál nabízí lyžařskou a snowboardovou školu, stejně jako lyžování pro školy. 

Podle Magdy Vaňkové, která je od roku 2009 provozovatelem, získá úpravou sjezdovka šířku asi 40 metrů, zatím je přibližně pětadvacetimetrová.

„Křemešnická sjezdovka je klasická příměstská sjezdovka, tak jak většina na Vysočině. Trošičku jsme s šířkou bojovali a město nám vyšlo vstříc, takže na podzim se rozšíří, aby z toho vznikl ideální obdélník, bude tam víc místa pro lyžaře a snowboardisty. A samozřejmě tam vznikne i bezpečné místo pro naši lyžařskou školu a kurzy, které využívají školy v okolí," řekla Magda Vaňková. Sjezdovku obsluhuje vlek s kotvou. Po úpravě sjezdovky by na ní mohl vzniknout i výukový dětský vlek.

Vylepšení sjezdovky uvítal i Ski klub Pelhřimov. „Máme nárůst členů, hlavně dětí, a když tam děláme výuku, tak ta sjezdovka je úzká. Z bezpečnostního hlediska a z hlediska nárůstu zájmu o lyžování nám to rozšíření určitě pomůže," řekl předseda klubu Martin Skořepa. Klub má asi 230 členů, z toho 150 dětí.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Skiareál Křemešník

Štítky lyžování, sjezdovka, správa, rekreace, rozšíření, bezpečnost, Křemešník, Pelhřimov, Josef Koch, KDU-ČSL, snowboarding, lyžař

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Více místa pro lyžaře i snowboardisty. Sjezdovku na Křemešníku čeká rozšíření | Pelhřimovsko | Z kraje | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.