Počasí dnes15 °C, zítra19 °C

Fantastický výsledek! Jihlavská Dukla porazila vítěze základní části z Poruby a postupuje do semifinále

Skvělý výsledek zpečetili ve čtvrtek večer hokejisté klubu HC Dukla Jihlava. Na stadionu v Pelhřimově dokázali potřetí porazit soupeře z Poruby a tak pokračují do semifinále.

Zatímco po základní části byl jasným favoritem HC RT TORAX Poruba, čtvrtfinále poměr sil značně změnilo a Dukla mohla ve čtvrtém zápase rozhodnout. „Je to krásné, kdo by to asi v základní části čekal. Semkli jsme se, jsme tým a neřešíme, kdo co jak týmově boduje. Hrajeme týmově, a to je přesně to, jak se hraje play off. Sílu jsme ukázali a doufám, že jí ukážeme ještě více,“ řekl před zápasem útočník první jihlavské formace Radim Toman

Tomáš Harkabus dal v letošním play off už jedenáct gólů, jen jeden mu tak chybí k prvoligovému rekordu.

Také druhý čtvrtfinálový zápas v pelhřimovském azylu však rozehráli lépe hosté, Tvrdoň po čtyřech minutách využil přesilovku pět na tři a Poruba vedla. Dukla se pak dostala do vedení, ale do šaten šli hráči za nerozhodného stavu 2:2. V druhé třetině přidala Dukla další gól a šest minut před koncem šli jihlavští hokejisté do dvoubrankového vedení. Poruba ještě zkusila hru bez brankáře, dostala se na rozdíl jednoho gólu, nicméně zápas nakonec skončil vítězstvím Dukly 5:3.

Přes šestnáct set diváků tak vidělo zápas, který rozhodl, že do dalších bojů postupuje klub z Vysočiny. Klub, který vzhledem ke stavbě Horácké multifunkční arény hraje už druhou sezonu na stadionu v jiném městě. A ještě si tam zahraje i tuto sezonu. V úterý 19. března začne semifinálová série proti Vsetínu, který bude mít v bráně Maksima Žukova. Bývalý hráč Dukly má v play off skvělou formu, jeho úspěšnost zákroků se blíží sto procentům.

Gratulace z Německa

Gratulace fanoušků na sebe nenechaly dlouho čekat a jsou z celé republiky, i ze zahraničí. „Velká gratulace z Německa,“ napsal pod video s pozápasovými oslavami například Jindřich Luc. „Gratulace ze Zlína. Potkat se ve finále by byla paráda,“ přeje si Tomáš Bubrinka

Poruba přitom byla ve čtvrtfinále proti Jihlavě jasným favoritem, široká hokejová veřejnost tent tým viděla jako jasného favorita baráže o extraligu proti Kladnu. Vždyť HC RT TORAX Poruba vyhrál základní část s drtivým náskokem 19 bodů na druhého, Dukla naopak musela po osmém místě o postup do play off bojovat se Slavií Praha.

Favorit pro čtvrtfinále tak byl jasný, ale Dukla se lépe naladila na vyřazovací boje, vyhrála hned první měření sil v Ostravě a i když to nedokázala v druhém utkání zopakovat, oba zápasy v pelhřimovském azylu ovládla. Vedle jistého Adama Berana v bráně se do formy v pravou chvíli dostal i Tomáš Harkabus.

Ten sice vinou zranění vynechal značnou část základní části, ale nyní hraje ve velkém stylu a ve čtvrtek přidal další dva góly, celkem jich v play off nastřílel už těžko uvěřitelných jedenáct. Tím mu už jen jedna branka chybí, aby si připsal rekordní počet gólů během play off, Jaroslav Roubík v roce 2016 skóroval dvanáctkrát.

HC Dukla Jihlava – HC RT TORAX Poruba 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Harkabus (Havránek), 16. Cachnín (Strejček), 38. Harkabus (Havránek), 54. Menšík (Pořízek), 60. Čachotský – 4. Tvrdoň (Doudera, Mrázek), 16. Berisha (Gutwald), 58. Klimíček.

Rozhodčí: Pilný, Jaroš – Kráľ, Dědek.

Diváci: 1 608.

HC Dukla Jihlava: Beran – Bilčík, Strejček, Dvořák, Ozols, Koštoval, Kočí – Čachotský (C), Toman, Cachnín – Harkabus (A), Havránek, Šik – Jelínek, Menšík, Štefančík – Chvátal, Pořízek, Brož

HC RT TORAX Poruba: Dolejš – Doudera, Sedlák (A), Klimíček, Voráček, Lemcke, Gutwald, Adamec – Šoustal, Střondala, Tvrdoň – Šedivý, Krenželok, Honejsek – Christov, Berisha, Razgals – Gřeš, Vachovec, Mrázek