Počasí dnes10 °C, zítra11 °C
Pátek 1. března 2024  |  Svátek má Bedřich
Bez reklam

Mezi Telčí a Jihlavou přibudou cesty pro cyklisty. Nejdelší úsek postaví město Třešť

Mezi Telčí a Jihlavou budou letos přibývat další stezky pro cyklisty. Telčská radnice nechá opravit cestu mezi vsí Studnice a obcí Doupě, odkud vedou komunikace k hradu Roštejn i do obce Třeštice, řekl Vladimír Švec z telčského odboru rozvoje a územního plánování. Akce dotovaná krajem bude stát přibližně 2,5 milionu korun, navazovat bude na loni dokončenou cyklostezku z Volevčic do Studnic. Další stavby v této trase na tento rok chystají Hodice a Třešť.

Přes Kostelec a Třešť vede silnice druhé třídy, která spojuje Jihlavu s Telčí, obě města dělí okolo 30 kilometrů. Cyklostezky tam přibývají díky dotacím. Z Telče už vede cyklostezka přes Volevčice do vsi Studnice. V tomto roce nechá telčská radnice upravit přes kilometr dlouhou cestu do obce Doupě. Bude mít asfaltový povrch. „Tím uděláme důležitý krok v rámci propojení Telče s Třeští," řekl Vladimír Švec.

Z obce Doupě budou cyklisté pokračovat do Třeštice po místní komunikaci. Stezka by pak výhledově měla propojit také sousedící obce Třeštice a Hodice. Hodice nechají tento rok upravit víc než kilometr cesty, má na to slíbenou dotaci od kraje, řekl hodický starosta Josef Bakaj (nestraník). Doplnil, že příští rok by mohla začít stavba chybějící části cyklostezky mezi Hodicemi a Třeští, u něhož se loni na podzim podařilo dořešit majetkové vztahy. Jde o úsek, který má přibližně 1,5 kilometru. Obě sídla na jeho přípravě spolupracují, je podaná žádost o stavební povolení.

Smlouvu podepíšou již brzy 

Město Třešť už postavilo cyklostezku, která vede údolím potoka a poblíž železnice přes město směrem k jeho místní části Salavice. Letos začne stavět další část stezky ze Salavic do Kostelce u Jihlavy. „Na stavbu tohoto tříkilometrového úseku už město vybralo dodavatele, smlouva by měla být podepsaná v nejbližší době," uvedl starosta Vladislav Hynk (KDU-ČSL) minulý týden v pátek. Podle předpokladu byla očekávaná cena této nové stavby přes 20 milionů korun, na základě doručených nabídek by neměla převýšit 16,5 milionu. I v tomto případě to bude dotovaná akce.

Mezi Telčí a Jihlavou by po dokončení těchto projektů zbývalo pro cyklisty upravit úsek u Třeštice a mezi Kostelcem a Jihlavou.

Podmínky pro cykloturistiku by se měly zlepšovat také ve směru z Telče přes jihočeské Dačice a Slavonice do Dolních Rakous, uvedl Švec. Trasa by měla vést po cyklostezkách nebo po místních cestách a silnicích, po nichž nejezdí moc aut. Na přípravě tohoto projektu spolupracuje více partnerů, požádat na něj letos chtějí o dotaci.

Hodnocení článku je 96 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky cyklo, stavby, cykloturistika, Telč, Třešť, Jihlava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Withy14

A budou to cyklostezsky opravdu jako cyklostezsky? Nebo to dopadne například jako cyklostezsky na Vsetínsku, kde se může člověk pohybovat i autem....

Úterý, 13. února 2024, 13:57Odpovědět

Roman Matějka

Ještě loni žádná cyklostezka mezi Volevčicemi a Studnicemi určitě nevedla...

Pondělí, 12. února 2024, 16:18Odpovědět

Mezi Telčí a Jihlavou přibudou cesty pro cyklisty. Nejdelší úsek postaví město Třešť | Jihlavsko | Z kraje | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.