pondělí 18. října 2021 Lukáš

Přes dva a půl tisíce koláčů a 140 tisíc korun. Sbírka Koláč pro Bárku se v Jihlavě vydařila

Další ročník již tradiční charitativní akce Koláč pro hospic, kdy lidé mají možnost přispět na hospicovou službu, v Jihlavě na hospic Bárka pod Oblastní charitou Jihlava, je z části za námi. V první fázi měli lidé z Jihlavska možnost přispívat na jedenácti stanovištích po celé Jihlavě. Jako odměnu si odnesli 2 600 koláčků a vybralo se 139 116 korun. Sbírka na místní mobilní hospic Bárku dále pokračuje on-line formou až do konce října.

Koláč pro hospic není jen jednodenní záležitost. Sbírka pokračuje on-line formou až do konce října. Ti, kdo nestihli přijít k jednotlivým stánkům, nemusí smutnit, protože jihlavský hospic Bárku mohou podpořit přes platební bránu na webu. 

„Jsme rádi, že lidé už naši sbírku Koláč pro hospic znají a přišli na naše stánky, byť venku řádil déšť a nevlídné podzimní počasí,“ ohlíží se za první fází sbírky ředitelka jihlavské Charity Hana Fexová. A hned ji doplňuje hlavní ekonom Petr Šíma. „Oproti loňsku došlo k navýšení výtěžků z pokladniček o 45 tisíc korun. Těší nás, že lidé pomáhají s námi i v nejisté době.“

Na dodání koláčů se podílelo pět regionálních pekáren Lapek, Veselo, Větrný Jeníkov, Cukrárna U Koloucha a Marek z Telče. Akci pomohli zrealizovat ve svých prostorách Finanční úřad, Nemocnice Jihlava, Psychiatrická nemocnice a firmy Automotive lighting, Jipocar, Motorpal, Kronospan a Tesla Kolektor. „Všem moc děkujeme, že nám pomohli zorganizovat tuto stále populárnější sbírku, která se rok od roku rozrůstá,“ s povděkem kvitovala spolupráci s partnery Markéta Brestovská z domácího hospice Bárka. Do akce se rovněž zapojili dobrovolníci z řad veřejnosti a studenti jihlavských škol SZŠ a SOŠ Sociální u Matky Boží.

Pomoct můžeme až do konce října

Hospicová služba nejen na Vysočině nabývá zájmu veřejnosti, a tak je potřeba rozšiřovat vybavení a personální kapacitu hospiců. Právě k tomu je nutné získat potřebné finance. Koláč pro hospic není logicky zdaleka hlavním zdrojem financování, byť se z vybraných prostředků financují potřeby vyplývající z provozu Bárky, ale má především charakter osvěty a předávání informací veřejnosti o tom, co hospic je a co nabízí za služby.

„Osmdesát procent lidí si přeje zemřít doma. V bezpečném prostředí a obklopeni svými blízkými. Pomozte jim splnit toto přání tím, že podpoříte Charitu v péči o umírající,“ dodává závěrem ředitelka Fexová.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky koláč, Bárka, hospic, podpora, pomoc, Jihlava, Charita

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.