pondělí 2. srpna 2021 Gustav

Lípa na Havlíčkobrodsku bude stavět dům s byty asi za 41 milionů korun

Obec Lípa na Havlíčkobrodsku postaví do 15 měsíců nový multifunkční dům s byty. Zaplatí za něj asi 41 milionů korun (bez DPH). V domě bude prostor pro ordinace lékařů nebo knihovnu. Investici obec připravila, aniž získala dotaci, řekl starosta obce Jiří Kunc.

„S úvěrem nepočítáme, pojedeme z vlastního rozpočtu,“ řekl Jiří Kunc. Roční rozpočet obce je asi 69 milionů korun.

Dům bude stát na místě původního objektu, který obec koupila od zemědělského podniku. Na jeho demolici získala obec peníze v rámci dotací podporujících regeneraci brownfieldů. V novém objektu bude také společenský sál, klubovny nebo prostor pro služby.

Deset nových malometrážních bytů bude sloužit jako startovací byty nebo bydlení pro seniory. „Dělali jsem si nějaký průzkum, zájem o byty by byl, ale uvidíme,“ řekl starosta. Bude to podle něj první větší investice do obecních bytů, zatím má jeden.

Obec bude mít podle starosty využití i pro prostory, které se uvolní po zprovoznění nového multifunkčního domu. „Určitě je využijeme pro hasiče nebo pro rodinné centrum, které má nyní stísněné podmínky,“ řekl Kunc. Rodinné centrum, které pořádá akce pro veřejnost, funguje v obci od roku 2014, jeho zřizovatelem je spolek TILIA.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Tama66 / pixabay

Štítky správa, stavby, bydlení, Lípa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.