úterý 7. dubna 2020 Heřman / Hermína

Ministr Vojtěch navštíví havlíčkobrodskou psychiatrii. Hrozí tam stávková pohotovost

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes dopoledne navštíví Psychiatrickou nemocnici Havlíčkův Brod zřizovanou ministerstvem. Její představitelé ho k setkání vyzvali poté, co k 16. únoru odvolal ředitele Jaromíra Maška. Mimo jiné nebyl spokojený s jeho přístupem k reformě psychiatrické péče. Nemocnice důvody odvolání vnímá jako neopodstatněné nebo zkreslené a zvažuje stávkovou pohotovost.

Podle Jitky Mariškové, předsedkyně odborové organizace nemocnice, by mohla být stávková pohotovost vyhlášená v pondělí, nebude-li ministr reagovat na požadavky nemocnice. Chce především očistit jméno svého bývalého ředitele a vést další debatu o reformě.

Jako nezbytnou vidí reformu Asociace komunitních služeb v oblasti péče o duševní zdraví (AKS). V prohlášení na svém webu uvedla, že reformu nelze zpochybňovat kvůli personální výměně jednotlivců.

Havlíčkobrodská psychiatrie se postavila za odvolaného ředitele Jaromíra Maška

Primáři a vedoucí pracovníci Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod, jejíhož ředitele k 16. únoru odvolal ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), chtějí s ministerstvem jednat o zklidnění situace v zařízení. Velká část personálu podle nich...

Autoři | Foto Adam Vojtěch / Facebook

Štítky nemocnice, odvolání, ředitel, psychiatrie, Adam Vojtěch, Jaromír Mašek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.