pondělí 9. prosince 2019 Vratislav

Rozvoji venkova na Vysočině pomohou další peníze. Rozdělí se 113 milionů korun

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhodnotilo na počátku léta program „Podpora rozvoje regionů 2019+“, ze kterého bude podpořeno 877 projektů za 1,45 miliardy korun napříč celou republikou. Z této částky poputuje 1,2 miliardy korun mezi obce do 3 000 obyvatel. Zbylých 10 % se rozdělí mezi obce s 3 000 – 10 000 obyvatel (204 milionů korun) a obce nad 10 000 obyvatel (28,7 milionů korun).

V Kraji Vysočina uspěly obce s celkem 75 žádostmi a rozděleno bude 113 milionů korun, což nás řadí na 6. místo v mezikrajském srovnání. V přepočtu přidělených částek na jednoho obyvatele (223 korun na 1 obyvatele) je kraj na 3. místě, těsně za Jihočeským a Zlínským krajem. Nejvíce finančních prostředků - více než 30 milionů korun - poputuje na obnovu místních komunikací, což kopíruje celorepublikový trend. Významnou částkou budou také v regionu podpořena sportoviště a přestavby veřejných budov, každá částkou 21 milionů korun.

Nastavení státního programu pro rok 2019 bylo upraveno i na základě šetření v území, které bylo provedeno pod hlavičkou Regionální stálé konference a umožnilo více zacílit program k potřebám venkovských obcí.

 „Program podpora rozvoje regionů 2019+ není jedinou pomocí pro menší obce v Kraji Vysočina. Už od roku 2004 mají obce možnost žádat o finanční podporu z krajského programu Obnova venkova Vysočiny, ve kterém může být letos rozděleno až 89 milionů korun,“ dodal náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.

 Příklady úspěšně žádajících obcí z Kraje Vysočina: 

  • Obec Zubří - Oprava místní komunikace Zubří – Pohledec – dotace 2,8 milionů korun.
  • Obec Křeč - Obnova místních komunikací Křeč – dotace dotace 1,2 milionů korun
  • Obec Skuhrov - Tělocvična základní školy – Skuhrov – dotace 5 mililonů korun
  • Městys Nová Cerekev - Oprava tělocvičny ZŠ Nová Cerekev – dotace 3,8 milionů korun
  • Obec Březí nad Oslavou - Obnova kulturního domu v obci Březí – dotace 1,2 millionů korun
  • Obec Police - Obnova budovy ZŠ a MŠ Police – dotace 2,9 milionů korun

Tisková zpráva | Foto pexels.com

Štítky venkov, rozvoj, podpora

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.