Aktuálně

V Třešti vyhořel byt. Kriminalisté následně zjistili, že šlo o varnu pervitinu více...

Policisté prověřují tragickou nehodu u Polné. Prosí veřejnost o spolupráci více...

FOTO: Po původní silnici v Heleníně není ani památky. Vzniká tam kruhový objezd více...

Na nákladním autě praskla pneumatika, neovladatelný kolos zastavila svodidla více...

Na Vysočině se stále ještě dá lyžovat na dvou místech. Jede Šacberk a Křemešník

Autoři | Foto www.sacberk.cz

Na Vysočině jsou otevřeny poslední dvě sjezdovky. Skiareál Křemešník u Pelhřimova bude naposled přístupný v neděli, ale na Šacberku u Jihlavy bude vlek jezdit i o Velikonocích. ČTK to řekli správci obou sjezdovek. Ostatní lyžařská střediska v kraji už sezonu ukončila, některá i kvůli slábnoucímu zájmu lyžařů.

Sjezdovku Šacberk pokrývá kolem 60 centimetrů technického sněhu, v dobrém stavu svah pomáhají udržet noční teploty kolem nuly. „Minimálně do 29. března budeme mít otevřeno bez omezení,“ řekl Pavel Havlíček, který areál provozuje. Šacberk tak bude na Vysočině zimním střediskem s nejdelší sezonou. Lyžování koncem března ale Havlíček nepovažuje za nic výjimečného; vloni se na Šacberku lyžovalo až do 8. dubna.

Na vrchu Křemešník jezdí vlek tento týden ve všedních dnech odpoledne, o víkendu bude v provozu od rána do večera. V příštím týdnu už bude tato sjezdovka uzavřena. „Sice sníh máme, ale dál už to nechceme protahovat,“ uvedla správkyně Magda Vaňková. Lidi už podle ní touto dobou víc lákají jarní sporty.

Lyžařskou sezonu na Vysočině poznamenala mírná zima, na prvních čtyřech sjezdovkách se začalo lyžovat až 3. ledna. Mezi tyto skiareály, kde se podařilo svahy upravit nejrychleji, patřily kromě Šacberku a Křemešníku i Harusův kopec u Nového Města na Moravě a Fajtův kopec ve Velkém Meziříčí.  Teplé počasí pak také ztěžovalo další provoz sjezdovek na Vysočině.

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky Šacberk, Kraj Vysočina, Křemešník, sjezdovka, Velikonoce, Jihlava, Pelhřimov

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.