V souvislosti s plánovanou třetí vlnou kotlíkových dotací zahájil Kraj Vysočina internetový průzkum zájmu fyzických osob o tento dotační titul. Podle informací Ministerstva životního prostředí by bylo možné v regionu vyměnit ještě dalších 2378 starých kotlů na pevná paliva za nové zdroje tepla.
„Zásadní je skutečnost, že výzva by byla bez možnosti dotování kombinovaných kotlů spalujících uhlí i biomasu, to znamená, že už nebude možné dotovat výměnu za žádné zařízení spalující uhlí. Zájemců o tento způsob vytápění jsme v minulosti podpořili zhruba 20% z celkového počtu všech žádostí, což je relativně vysoký počet a může to mít zásadní vliv na zájem žadatelů,“ upozorňuje na zásadní očekávanou změnu v případných kotlíkových dotacích náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.
Ministerstvo životního prostředí plánuje, že by kraje mohly žádat o dotace na kotle do konce února příštího roku. Podle prvních informací by Kraj Vysočina měl zajistit minimálně 2378 dalších výměn s tím, že výše dotace by měla zůstat ve výši 95 až 120 tisíc korun na jednu výměnu, a to pouze v případě výměny stávajícího kotle za kondenzační plynový kotel, kotel na biomasu s ruční i automatickou podávkou paliva nebo za tepelné čerpadlo.
„Kraj Vysočina při projednávání nových podmínek s Ministerstvem životního prostředí trval na zachování původních podmínek získání dotací, tedy včetně zachování možnosti čerpat dotace na nové kombinované kotle na uhlí a biomasu tak, aby se podmínky s ohledem na termín uznatelnosti nákladů neměnily, ale ministerští úředníci tuto připomínku neakceptovali,“ konstatoval Pavel Pacal.
Zájem fyzických osob o kotlíkové dotace v Kraji Vysočina prověřuje Kraj Vysočina prostřednictvím internetového průzkumu, kterého se mohou lidé zúčastnit na webu.
Výše uvedené informace k další vlně kotlíkových dotací budou postupně upřesňovány dle nastavení podmínek ze strany Ministerstva životního prostředí ČR.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.