neděle 17. listopadu 2019 Mahulena

Pelhřimovský bazén bude opět v provozu od pondělí 2. listopadu

Po zhruba třech měsících se opět 2. listopadu otevřou brány pelhřimovského bazénu. Důvodem uzavření byla rekonstrukce objektu, kdy došlo k zateplení obvodového pláště, výměně oken či ke zpevnění konstrukce střechy.

Opravené prostory plaveckého bazénu zhlédl ve čtvrtek 29. října starosta města Pelhřimov Ing. František Kučera, který si prohlédl jak vnitřní, tak venkovní část objektu. Práce zhodnotil kladně s tím, že se jedná o další objekt, který je kompletně zateplený, čímž nebude docházet k velkým tepelným ztrátám.

„Veřejnost může bazén využívat v časech tak, jak bylo zvykem v zimním období. Konkrétní časy jsou uvedeny na stránkách provozovatele (www.tspe.cz/bazen.php) a dále na vývěsních plochách po městě,“ sdělil vedoucí sportoviště Aleš Pokorný z Technických služeb města Pelhřimov s tím, že v prodeji budou rovněž tradiční zvýhodněné permanentky.

V rámci investiční akce na realizaci úspor energií v objektu bazénu byly dále zrekonstruovány nebytové prostory pro komerční využití (kadeřnictví a rehabilitace), posílena akumulace ohřevu vody a byla provedena částečná rekonstrukce vytápění objektu.

Budova, která byla uvedena do provozu v roce 1990, byla v rámci projektu s názvem Realizace úspor energie předána ke stavbě letos 22. července. Vlastní práce, které na základě výběrového řízení prováděla firma Status, začaly 3. srpna. Rekonstrukce vyšla zhruba na deset milionů korun bez DPH.

Foto: www.dafe.cz

Foto

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.