pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Vysočina se probudila do mrazivého rána. Nejchladněji bylo v Hruškových Dvorech

Mrzne, až praští. To platilo na Vysočině dnes v noci, kdy teploty spadly hluboko pod bod mrazu. Podle informací od Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) i přes nízké teploty žádné rekordy pro dnešní den nepadly.

Podle informací od Petra Janouška, dobrovolného pozorovatele počasí pro ČHMÚ v Jihlavě, bylo za celou Vysočinu nejchladněji v Jihlavě - Hruškových Dvorech, kde se rtuť teploměru během noci zastavila na minus 10,2 °C.

LYŽOVÁNÍ NA VYSOČINĚ: V kraji fungují sjezdovky Harusův, Fajtův kopec a Šacberk. Další se chystají

Na Vysočině byly během čtvrtka otevřené lyžařské sjezdovky na Harusově kopci v Novém Městě na Moravě, na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí a na Šacberku u Jihlavy. Provozovatelé sjezdovek chtějí využít nynější ochlazení k zasněžování. Ode dneška...

Silný mráz je ale hlášený i z dalších míst Vysočiny. Minus 9,9 °C bylo dnes v noci naměřeno v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku, minus 9,7 °C pak shodně na dvou místech - v Novém Rychnově na Pelhřimovsku a Vatíně na Žďársku. „Dnes v noci však nepadly žádné rekordy," uvedla k dnešním mrazům za ČHMÚ Gražyna Knozová.

Jakýmsi protipólem k dnešnímu mrazivému počasí by mohl být poslední den roku 2021, který byl velmi teplý. „Na stanici v Hruškových Dvorech bylo naměřeno plus 10,6 °C," jmenuje Petr Janoušek. 

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto

Štítky mráz, zima, leden, teplota, počasí, ČHMÚ

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.