čtvrtek 5. srpna 2021 Kristián

Hasiči na Vysočině odstraňují následky bouřek, bez proudu je na 600 domácností v okolí Jihlavy

, aktualizováno 22. června 2021, 11:30

Kvůli bouřkám a větru, který je doprovázel, měli hasiči na Vysočině od pondělního odpoledne přes 70 zásahů. Nejčastěji odstraňovali stromy a větve ze silnic, odčerpávali vodu ze silnic a pročišťovali zanesenou kanalizaci, uvedla mluvčí hasičů Petra Musilová. V souvislosti s počasím je na Vysočině bez dodávek elektřiny asi 600 domácností v okolí Jihlavy, konkrétně kolem Hubenova.

Podle mluvčího společnosti EG.D Romana Šperňáka je nyní v kraji pět poruch na vedení vysokého napětí. Poruchy museli energetici odstraňovat i v pondělí večer, v jeden okamžik bylo bez dodávek až 7000 odběrných míst.

„Od rána nové poruchy nepřibývají, naopak se nám daří ty stávající opravovat a dodávky obnovovat. Aktuálně evidujeme zhruba 5 800 domácností bez dodávek elektrické energie.," sdělil Roman Šperňák.

V Jihlavě dnes v podvečer kvůli bouřce a dočasnému výpadku elektřiny stály zhruba hodinu a čtvrt všechny klasické trolejbusy. Cestující po tu dobu přepravovaly pouze parciální trolejbusy s bateriemi a samozřejmě i autobusy.

Hasiči ještě dnes dopoledne odstraňují popadané stromy například v Golčově Jeníkově nebo v Osové na Žďársku. Do Mladoňovic na Třebíčsku vyjeli po 6:00 kvůli odčerpání vody ze sklepa. Podle Musilové ale měli hasiči nejvíc práce v pondělí mezi 17:00 a 20:00, kdy řešili přes 40 událostí. „Všechny události, u kterých jsme v souvislosti s počasím zasahovali, se obešly bez zranění osob," uvedla Petra Musilová.

Hasiče na Vysočině dnes odpoledne měli napilno. Jak předpovídali meteorologové, i na Vysočinu dnes dorazily bouřky a prudký déšť. Od 15. hodiny do 19. hodiny hasiči vyjížděli skoro k padesáti událostem.

Podle meteorologů bude dnes na Vysočině oblačno až zataženo, přeháňky budou doznívat na severu a východě kraje. Nejvyšší odpolední teploty budou 24 až 27 stupňů Celsia.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto HZS Kraje Vysočina

Štítky počasí, hasiči, energie, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.