středa 21. dubna 2021 Alexandra

Prosím, respektujte všechna protiepidemická opatření, vzkazuje hejtman Vysočiny spolu s řediteli IZS a vedením nemocnic

Také na Vysočině zbývá v nemocnicích několik málo posledních lůžek pro covidové pacienty, krajští záchranáři od letošního ledna hlásí více než 1 500 výjezdů v přímé souvislosti s nákazou covid-19. Od včerejšího dne navíc máme v důsledku vládního nařízení na tři týdny razantně omezený pohyb.

Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek společně s řediteli všech složek Integrovaného záchraného systému Kraje Vysočina (IZS) a vedením krajských nemocnic se proto obrací na občany. Ve svém dopise vyzývá k tomu, aby lidé více než kdy jindy respektovali všechna protiepidemická opatření.

Jeho vzkaz občanům přinášíme v plném znění.

Vážení spoluobčané Kraje Vysočina,

je zřejmé, že máme před sebou několik nejnáročnějších týdnů v novodobé historii celé České republiky. Oslovujeme Vás touto cestou ve chvíli, kdy v nemocnicích zřizovaných Krajem Vysočina zbývá několik málo posledních lůžek intenzivní péče pro covid pozitivní pacienty ve vážném zdravotním stavu, standardní lůžka jsou naplněna na více jak 70 % veškerých kapacit. Nemocnice už odložily veškerou neakutní lékařskou péči a krajští záchranáři od letošního ledna hlásí více než 1 500 výjezdů v přímé souvislosti s nákazou covid-19. Ještě na začátku února testování na Vysočině odhalilo denně v průměru tři stovky pozitivních osob, o čtyři týdny později statistická data atakují hranici téměř šesti stovek nově hlášených případů denně.

Vzhledem k velice nepříznivému vývoji epidemiologické situace v našem kraji se proto na Vás, občany, firmy, organizace, spolky, samosprávy měst a obcí obracíme s naléhavou prosbou: Přijměte, prosím, s plnou vážností skutečnost, že je nyní více než jindy potřeba bez výhrad respektovat všechna zavedená protiepidemická opatření. Nákaza covid-19 a její současné agresivní mutace již ohrožují populaci všech věkových skupin. S rostoucími čísly pozitivně testovaných a následně dohledanými kontakty, u nichž je třeba nařídit povinnou karanténu, už nelze vyloučit personální dopad do složek integrovaného záchranného systému. Policisté a hasiči dosud čekají na proočkování, které by mělo i v jejich řadách zásadně zmírnit dopady pandemie. Opatření v podobě tzv. tvrdého lockdownu, včetně omezení pohybu osob, musí přinést výrazné snížení počtu kontaktů. Jedině tak lze účinně zamezit dalšímu nekontrolovanému šíření nebezpečné nákazy. Jde o krajní opatření, které ale přineslo i v sousedních zemích efekt.

Vedení Kraje Vysočina, ředitelé všech složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina a management krajských nemocnic Kraje Vysočina naléhavě žádají všechny spoluobčany, aby svým odpovědným přístupem a dodržováním přísných pravidel přispěli k výraznému snížení rizika šíření nákazy a umožnili postupně stabilizovat situaci v krajských nemocnicích i dalších zdravotnických zařízeních. Není čas na zlehčování situace a rozhodně teď není žádným hrdinstvím porušovat pravidla a hledat cesty, jak se nastaveným opatřením vyhnout, či je jinak obcházet. Jde o odpovědnost každého z nás.

Děkujeme Vám za solidaritu, pochopení a ohleduplnost.

Vraťme společně zdraví Vysočině!

Vítězslav Schrek, hejtman Kraje Vysočina

Vladislava Filová, ředitelka Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina

Miloš Trojánek, ředitel Krajského ředitelství Policie Kraje Vysočina

Jiří Němec, ředitel Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina

Lukáš Velev, ředitel Nemocnice Jihlava

David Rezničenko, ředitel Nemocnice Havlíčkův Brod

Věra Palečková, ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě

Michal Kozár, ředitel Nemocnice Pelhřimov

Eva Tomášová, ředitelka Nemocnice Třebíč

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje | Zdroj Kraj Vysočina

Štítky koronavirus, covid, zdraví, kraj, Vysočina, vedení, výzva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.