neděle 7. března 2021 Tomáš

Návštěvnost Vysočiny se propadla o 36 procent. V létě ale přilákala o 25 tisíc turistů více než v roce 2019

Situace, která v naší zemi panuje už rok v souvislosti s koronavirem, se samozřejmě negativně podepsala také na cestovním ruchu. Dotklo se to i našeho kraje, který zaznamenal razantní pokles, co se týče třeba ubytování lidí. UKázalo se, že ubytovací zařízení na Vysočině v roce 2020 využilo o 36 % hostů méně než v roce 2019.

Ve srovnání s čísly z ostatních krajů to ale není tak špatný výsledek. V celé ČR se návštěvnost propadla o 51 %. Český statistický úřad za rok 2020 evidoval v hromadných ubytovacích zařízeních na Vysočině 389 409 hostů, kteří v nich strávili v průměru 2,7 nocí. Doba pobytu tak byla loni delší než v předchozích letech, kdy se průměrně držela na 2,4 noci.

„Loňský rok byl pro cestovní ruch zcela mimořádný a špatný v celém světě, nejinak u nás. To, že z toho nakonec Vysočina vyšla lépe než některé jiné kraje v České republice, je pro nás alespoň trochu potěšující zpráva. Radost nám udělal i nárůst délky pobytu hostů, nicméně z celkového stavu odvětví cestovního ruchu nejen v loňském roce, ale i na počátku toho letošního, je mi velmi smutno,“ uvedl ředitel Vysočina Tourism Tomáš Čihák.

Zejména první pololetí roku 2020 bylo pro cestovní ruch náročným obdobím, návštěvnost Vysočiny byla poloviční. O prázdninách se uvolnily restrikce a lidé mohli vyrazit alespoň na dovolenou v Česku. Pro všechny pracovníky v cestovním ruchu tak odstartovalo intenzivní úsilí přilákat turisty. „Vysočina si během prázdninových měsíců získala dokonce o 25 tisíc turistů víc než v roce 2019. Ovšem pouhé dva měsíce už na dorovnání celoročního propadu návštěvnosti nestačily,“ uzavřel Tomáš Čihák.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky Vysočina, cestovní ruch, návštěvnost, 2020, covid, koronavirus, turismus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.