pondělí 21. června 2021 Alois

KOUPÁNÍ NA VYSOČINĚ: Zákaz platí jen v Kachličce. Nevhodnou vodu má i Trnávka

Na Vysočině hygienici prodloužili zákaz koupání v rybníku Kachlička u vsi Skála na Havlíčkobrodsku, který vydali 20. srpna. Nevhodná ke koupání je podle nich nadále přehrada Trnávka na Pelhřimovsku kvůli znečištění vody sinicemi a chlorofylem. Zhoršenou jakost vody má Břevnická nádrž u Chotěboře. Zbývající rekreační vodní plochy sledované krajskou hygienickou stanicí měly koncem prázdnin celkem dobrou vodu. Vyplývá to z aktuálních údajů na jejím webu.

Hygienici zveřejnili výsledky kontrol šesti nádrží, které měly nižší kvalitu vody v minulém týdnu. Lepší hodnocení než před sedmi dny od nich dostaly rybník Domanínský u Bystřice nad Pernštejnem a žďárská Pilská nádrž. Obě plochy jsou teď vhodné ke koupání, mírně zvýšené v nich je pouze množství chlorofylu. Nezávadnou vodu má také přehrada Sedlice na Pelhřimovsku, vyhřátá je na 21 stupňů Celsia.

Mezi rekreační vodní plochy, v nichž byla čistá voda celé letní prázdniny, na Vysočině patřily rybníky Velký Pařezitý a Malý Pařezitý poblíž Telče, zatopený lom u Horní Cerekve, přehrada Dalešice, rouchovanské koupaliště Stejskal nebo přírodní biotopy v Třešti a Jemnici.

Zákaz koupání vyhlásili hygienici na Vysočině během letošních letních prázdnin jen dvakrát. Kromě osmihektarového rybníka Kachlička se týkal přehrady Trnávka s 98 hektary vodní plochy. U Trnávky platil zákaz koupání od 6. do 13. srpna.

Autoři | Foto kudyznudy.cz

Štítky rekreace, zdraví, koupaliště, koupání, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.