pondělí 21. června 2021 Alois

KOUPÁNÍ NA VYSOČINĚ: Hygienici nedoporučují Trnávku. Přibyly v ní sinice i chlorofyl

Z rekreačních vodních ploch na Vysočině sledovaných hygieniky je nevhodná ke koupání jen přehrada Trnávka na Pelhřimovsku. V její vodě od minulého týdne přibyly sinice i chlorofyl. Zbývajících pět rybníků a nádrží kontrolovaných v tomto týdnu má vodu celkem dobrou, uvedla dnes na webu krajská hygienická stanice.

V posledních dnech se pročistila voda u vodních ploch na Žďársku, a to rybníků Medlov, Velké Dářko a Pilské nádrže, které minulý týden nedostaly od hygieniků dobré hodnocení. Množství sinic v jejich vodě ale kleslo a jsou opět vhodné ke koupání.

Dobrou vodu nabízí rekreantům rybník Ředkovec na Havlíčkobrodsku. Ve vodě přehrady Sedlice na Pelhřimovsku je jen mírně zvýšené množství sinic a chlorofylu, ke koupání je pořád vhodná.

Všech 18 rekreačních rybníků a přehrad na Vysočině budou hygienici kontrolovat za týden. Čistou vodu z nich minulý týden měly Břevnická nádrž u Chotěboře, rybníky Velký Pařezitý a Malý Pařezitý poblíž Telče, přírodní biotopy v Třešti, Jemnici a v Šiklově Mlýně, přehrada Dalešice i koupaliště v Rouchovanech a v Novém Městě na Moravě. Dobré podmínky pro vodní rekreaci nabízely také Domanínský rybník u Bystřice nad Pernštejnem a zatopený lom u Horní Cerekve.

Autoři | Foto nase-voda.cz

Štítky koupání, rekreace, zdraví, koupaliště, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.