pondělí 3. srpna 2020 Miluše

KOUPÁNÍ NA VYSOČINĚ: Domanínský rybník má zhoršenou kvalitu vody

V Domanínském rybníku na Žďársku je zhoršená kvalita vody kvůli sinicím a chlorofylu. Ostatní přírodní koupaliště, jejichž kvalitu vody hygienici na Vysočině pravidelně kontrolují, mají vodu ke koupání vhodnou. Jen u nádrže Sedlice a rybníku Kachlička doporučují po koupání sprchu. Teplota vody je okolo 20 stupňů Celsia. Vyplývá to z informací, které dnes zveřejnila krajská hygienická stanice na svém webu.

Pracovníci hygienické stanice kontrolovali přírodní vodní plochy po dvou týdnech, prověřili jich 16. V Domanínském rybníku je voda průhledná do 1,2 metru, její teplota je přes 20 stupňů Celsia, velké množství sinic a chlorofylu ale může citlivější lidi dráždit a způsobit jim zdravotní potíže. V případě Sedlice na Pelhřimovsku a Kachličky na Havlíčkobrodsku by se zdravotní potíže vyskytovat neměly.

Vodu vhodnou ke koupání mají na Havlíčkobrodsku Břevnická nádrž i rybník Ředkovec a na Jihlavsku rybníky Velký Pařezitý a Malý Pařezitý. Čistá voda zůstává i v zatopeném lomu v Horní Cerekvi a v přehradě Trnávka na Pelhřimovsku. Na Třebíčsku se mohou lidé bez obav koupat v přehradě Dalešice i v rouchovanském koupališti Stejskal.

Čistou vodu má také většina vodních ploch na Ždársku, tedy rybníky Medlov, Velké Dářko, novoměstské koupaliště a nádrž Pilská. Ve dvousethektarovém Velkém Dářku měla voda tento týden teplotu 19,2 stupně Celsia, o čtyři stupně víc než před dvěma týdny. Rybník Sykovec je vypuštěný.

Autoři | Foto ekempy.cz

Štítky koupání, rekreace, zdraví, koupaliště, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.