úterý 14. července 2020 Karolína

KOUPÁNÍ NA VYSOČINĚ: Hygienici nedoporučují Sedlici na Pelhřimovsku. Jinde je voda čistá

Z přírodních vodních ploch na Vysočině, které tento týden kontrolovali hygienici, je nevhodná ke koupání jen Sedlice na Pelhřimovsku. Zbývající rybníky a přehrady využívané k rekreaci mají zatím vodu čistou, ale celkem chladnou. Její teplota se v posledních dnech pohybovala nejčastěji mezi 16 až 18 stupni Celsia. Vyplývá to z informací, které zveřejnila krajská hygienická stanice na svém webu.

Pracovníci hygienické stanice kontrolovali přírodní vodní plochy po dvou týdnech, prověřili jich 15. V přehradě Sedlice se podle nich znečištění od minulé kontroly ještě o něco zvýšilo. Při vydatných deštích se tam zřejmě dostaly i fekálie. „Voda neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko," uvedli.

Vodu vhodnou ke koupání mají na Havlíčkobrodsku Břevnická nádrž i rybníky Kachlička a Ředkovec a na Jihlavsku rybníky Velký Pařezitý a Malý Pařezitý. Čistá voda zůstává před začátkem prázdnin i v zatopeném lomu v Horní Cerekvi a v přehradě Trnávka na Pelhřimovsku. Na Třebíčsku se mohou lidé bez obav koupat v přehradě Dalešice i v rouchovanském koupališti Stejskal.

Čistou vodu mají také kontrolované vodní plochy na Ždársku, tedy rybníky Domanínský, Medlov, Velké Dářko, novoměstské koupaliště a nádrž Pilská. Ve dvousethektarovém Velkém Dářku měla voda tento týden teplotu jen 15,4 stupně Celsia. Rybník Sykovec je vypuštěný.

Autoři | Foto mistopisy.cz

Štítky koupání, rekreace, zdraví, koupaliště, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.