sobota 11. července 2020 Olga

Hasiči na Vysočině jeli kvůli bouřce ke spadlým stromům. K tomu pomáhali u dvou nehod

Hasiči na Vysočině zasahovali kvůli přívalovým dešťům a větru na různých místech kraje. Před 19:30 vyjížděli čtrnáctkrát, nejvíc práce měli v okresech Pelhřimov, Havlíčkův Brod a Jihlava. Čistili kanalizace, odčerpávali vodu, odklízeli popadané stromy. Zasahovali i u dopravní nehody u Štoků na Havlíčkobrodsku.

Podle přehledu zásahů na webu hasičů se počet výjezdů ve večerních hodinách blížil dvaceti. Při dopravní nehodě v Telči museli i vyprošťovat lidi. Popadané stromy odstraňovali například v Batelově na Jihlavsku, v Želivě či obci Kunemil u Světlé nad Sázavou.

Na Vysočinu postupovalo z jižních Čech pásmo bouřek provázené zejména přívalovým deštěm. Český hydrometeorologický ústav zvýšil výstrahu, velmi silné bouřky s vysokým stupněm nebezpečí se vyskytovaly v některých regionech Jihočeského kraje, postupovat měly podle meteorologů na jih Vysočiny a na Znojemsko v Jihomoravském kraji.

Foto HZS Libereckého kraje | Zdroj ČTK

Štítky počasí, hasiči, bouře, vítr, výjezd, Vysočina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Dominik Hodač

Vážení redaktoři, prosím vás. Obec Želiv je rodu mužského neživotného dle pomocného vzoru les. Tímto vás prosím o upravení názvu naší obce. Děkuji

neděle, 24. května 2020, 21:14

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.