středa 21. října 2020 Brigita

Větrná noc je za námi. Popadané stromy na Vysočině blokují provoz aut i vlaků

, aktualizováno 24. února 2020, 8:08

Předpovědi meteorologů se potvrdily. Také na Vysočině foukal od nedělního odpoledne silný vítr. Situace byla nejhorší během nedělního večera a noci. Vítr hlavně lámal stromy, na Žďársku jsou kvůli tomu dvě silnice neprůjezdné.

Stromy popadané na silnice nebo ty, u nichž pád hrozí, už dnes hasiči odstraňovali na více než 100 místech. Od nedělního odpoledne, kdy vítr zesílil, už mají v souvislosti s počasím přes 200 výjezdů, vyplývá z údajů na jejich webu. Kvůli následkům silného větru také nejezdí vlaky mezi Kostelcem a Jihlavou, nahradily je autobusy.

České dráhy uvedly, že autobusy budou vozit cestující v úseku Jihlava - Rantířov a Rantířov - Kostelec u Jihlavy do dnešního poledne. Vítr tam provoz omezil v neděli před 18:30.

Neprůjezdný úsek na Žďársku 

Silný vítr komplikuje cestování i na silnicích. Od noci je na Žďársku neprůjezdná silnice mezi obcemi Sirák a Újezd a mezi Chroustovem a Bohdalovem.

Podle meteorologů může mít dnes ještě vítr na Vysočině v nárazech rychlost přes 50 kilometrů za hodinu, bude ale slábnout. Nejvyšší teploty budou až osm stupňů Celsia, k večeru může slabě pršet.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto HZS Kraje Vysočina | Zdroj ČTK

Štítky vítr, doprava, hasiči, komplikace, počasí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.