pondělí 30. listopadu 2020 Ondřej

ORKÁN SABINE: Počet výjezdů hasičů roste. Nejvíc problémů je na Jihlavsku a Pelhřimovsku

, aktualizováno 10. února 2020, 12:44

Také na Vysočinu dle předpovědi dorazil silný vítr. Orkán Sabine zaměstnává převážně hasiče, v uplynulé hodině vyjížděli k více než 80 událostem. Nejvíce práce měli od rána hasiči na Jihlavsku a Pelhřimovsku, naopak nejméně na Žďársku.

Během dopoledne hasiči nejčastěji zasahovali na Jihlavsku, nejvíce je zaměstnávaly stromy a větve popadané na silnicích. Za pomoci ručních motorových pil likvidovali popadané stromy například v Dobroutově, Lukách nad Jihlavou nebo Krasonicích.

„Zásah hasičů byl nutný třeba v Kostelní Myslové, Jestřebí, Nové Říši nebo v Puklicích. V Rohozné vítr uvolnil střešní krytinu na rodinném domě," shrnula Petra Musilová, mluvčí krajských hasičů. Podobná událost se stala i v Moravských Budějovicích, kde silný vítr poškodil střechu domu v ulici Čechova. 

Orkán Sabine na Vysočině

pondělí, 10. února 2020, 10:20

Orkán Sabine na Vysočině
Orkán Sabine na Vysočině

Od rána mají hasiči na Vysočině zatím k osmdesátii výjezdům. 

Na Sněžce až 180km/h

Už v noci vítr přicházející do Česka z Německa místy značně přesáhl sílu orkánu. Na Sněžce dosáhl v nárazech rychlosti až 180 kilometrů za hodinu a na dalších místech na horách se rychlost větru přiblížila 130 kilometrům za hodinu. Na twitteru to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). I v nížinách se rychlost větru dostala vysoko, v nárazech činila podle meteorologů asi 100 kilometrů za hodinu.

Dálniční síť je podle mluvčího Ředitelství silnic i dálnic Jana Rýdla zatím sjízdná bez omezení. „Ale vidíme na kamerách, že řidiči mají často s poryvy větru problémy. ŘSD doporučuje snížit rychlost a velkou opatrnost na otevřených úsecích a při předjíždění kamionů," varoval Jan Rýdl.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto HZS Kraje Vysočina

Štítky orkán, vítr, počasí, doprava, Sabine

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.