čtvrtek 30. června 2022 Šárka

Vyhledávání

Nalezené články: "ciferník"

To bude hukot. Kromě sv. Jakuba budou nově odbíjet i zvony na kostele sv. Ignáce a "cimbál" na radnici

Až bude v Jihlavě odbíjet, bude to pořádný "hukot". Kromě zvonů na kostele sv. Jakuba se po rekonstrukci rozezvučí i oba zvony na kostele sv. Ignáce. Vše bude doplňovat tzv. cimbál na věži jihlavské radnice, který v červnu projde opravou.

Bitva o Třebíč je černou kapitolou v historii města. Místo trosek pak vyrostlo Karlovo náměstí

Dnes si lidé v Třebíči připomínají nešťastnou událost, která se stala v roce 1468. V dějinách se o ní hovoří jako o Bitvě o Třebíč. Po čtyřech týdnech bitvy, jedné z mnoha v česko-uherských válkách, bylo město na několik let zničeno a tato bitva...

Největší věžní hodiny ve střední Evropě má Třebíč. Obě ručičky v součtu váží skoro 150 kilogramů

Na městské věži v Třebíči, přiléhající ke kostelu sv. Martina, se nacházejí největší věžní hodiny v České republice. To však není jejich jediné „nej“. Tyto hodiny, jejichž ciferník měří úctyhodných 5,5 metru, patří dokonce k největším ve střední...

Lešení pryč. První polovina střechy na jihlavské radnici je hotová

Z jihlavské radnice na Masarykově náměstí po pěti měsících zmizelo lešení. Pomalu se tak dokončuje první etapa opravy střechy radnice, a to se skoro měsíčním předstihem. Při druhé etapě se počítá s opravou druhé poloviny, tedy ze zadní části budovy.

Jihlavská radnice má opět hodiny. Ciferník kopíruje podobu z 18. století

Na věži jihlavské radnice na Masarykově náměstí jsou po měsíci opět hodiny. Ciferník je na černém podkladu se zlatými ornamenty, má zlaté číslice i rafičky. Tato „staronová“ podoba hodin kopíruje podobu konce 18. století.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "ciferník"

Více fotogalerií »

Nalezené profily: "ciferník"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.