úterý 29. listopadu 2022 Zina

VOLBY 2022: Vystrčilovo přesvědčivé vítězství ve většině velkých sídel. V Kostelci o jeden hlas vyhrála Nagyová

Dosavadní předseda Senátu Miloš Vystrčil obhájil svůj mandát v horní komoře Parlamentu České republiky. Ve volebním obvodu 52 přesvědčivě porazil Janu Nagyovou (ANO 2011), získal 60,03 procent hlasů. Zisky ve větších sídlech tohoto obvodu zpravidla tento konečný výsledek kopírovaly.

Vítěz senátních voleb Vystrčil je zkušeným politikem. Byl také hejtmanem, starostou a pedagogem

Druhé kolo senátních voleb je za námi. Z něj jako jasný vítěz vyšel dosavadní předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Ten má s politikou bohaté zkušenosti. Pohybuje se v ní už od 90. let, kdy v roce 1991 vstoupil do čerstvě založené strany ODS.

Takřka totožný výsledek (60,3 %) vykázala krajská Jihlava a Polná, o něco více (61,4 %) pak Třešť. Dokonce 68,8 % získal ve své domovské Telči. Slabší podporu získal v jindřichohradeckém regionu. V Dačicích si vysloužil 54,6 %, v nedalekých Slavonicích s Nagyovou dokonce prohrál při zisku 44,4 % hlasů. 

Voliči rozhodli o vítězi v druhém kole senátních voleb. Miloš Vystrčil (ODS) se ziskem 60 % hlasů obhájil pozici z prvního kola a zároveň i svůj dosavadní senátorský mandát. V druhém kole se utkal s Janou Nagyovou (ANO 2011), která je spojována s...

Při sčítání nebylo nouze o několik perliček. V Kostelci, kde sídlí jedna z firem Agrofertu, vyhrála kandidátka ANO s převahou jediného hlasu. V sousední Dolní Cerekvi byl výsledek ještě těsnější, došlo na raritní remízu - oba kandidáti obdrželi 200 hlasů.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Facebook - Miloš Vystrčil

Štítky volby, volební, Senát, obvod, 52, Miloš Vystrčil

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.