Počasí dnes6 °C, zítra5 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela

Jihlavští hokejbalisté vstoupili do prvoligové sezóny vítězně, Přelouč porazili 3:1

Letní zemětřesení v SK Jihlava se projevilo pozitivně. Nově složený tým uspěl ve své prvoligové premiéře, když na domácím hřišti zdolal omlazený tým z Přelouče poměrem 3:1.

Zápas byl od začátku vyrovnaný a plný osobních soubojů. S postupem času si však více brankových příležitostí vypracovávali domácí hráči. Nejprve v samostatném úniku nevyzrál na hostujícího brankáře Střecha, poté vyprášil betony Vargy parťák z útoku Danko. Jihlavští fanoušci mohli jásat až v 11. minutě, kdy přesilovou hru využil střelou od modré Zbořil 1:0.

V úvodu druhé třetiny mohla Přelouč srovnat, jenže protiútok Jestřábů kryl v pohodě chytající Humlíček. Nedáš – dostaneš, to platilo záhy po neproměněné šanci Přelouč. Střecha nabral rychlost ve středním pásmu a jako uragán dovezl míček až za brankářova záda 2:0.O minutu později se přece jen prosadili také hosté. To když využil přesilovou hru šikovný Kopřiva 2:1.

Třetí dějství se dlouho čekalo na další branku. Nejprve nevyužili akci dva na brankáře Střecha – Danko, poté osamocený Král mířil z kruhů jen do vyrážečky Vargy a neujal se ani samostatný úprk Zemana. Na druhé straně měla Přelouč také několik příležitostí, které polapil brankář Humlíček, nebo obětavě hrající obrana SK. Pojistka ze strany domácích přišla až pět minut před koncem, kdy se po závaru v útočném pásmu nejlépe zorientoval Peschout 3:1.

SK Jihlava – HC Jestřábi Přelouč 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Zbořil (Král), 24. Střecha (Zeman), 40. Peschout (Danko, Střecha) – 25. Kopřiva (Šimek, Svoboda).

Rozhodčí: Hrazdíra, Ščudla. Vyloučení: 4:4. Navíc Blaško (SKJ) 10 min. Využití: 1:1. Střely na branku: 27:21. Diváci: 75.

Jihlava: Humlíček (Koch) – Harasim, Blaško “A“, Zbořil, Jiskra, Vala, Vávrů, Hrbáč, Mareš – Zeman, Danko, Střecha “A“ – Koudelka, Peschout, Král “C“ – Ščepka, Herman T., Herman H.

Přelouč: Varga (Smejkal) – Svoboda “C“, Kopřiva, Šimek, Kunc, Vorba – Kohoutek, Šimek, Šmíd – Příhoda, Štefanský “A“, Kazda – Doležal “A“, Jizba, Drápalík - Kovařík

Autoři | Foto SK Jihlava

Štítky SK Jihlava, hokejbal, první liga, Přelouč, FC Vysočina Jihlava

Jihlavští hokejbalisté vstoupili do prvoligové sezóny vítězně, Přelouč porazili 3:1 | Ostatní sporty | Sport | Jihlavská Drbna - zprávy z Jihlavy a Vysočiny