pátek 24. ledna 2020 Milena

Druholigové semifinále ve znamení jihlavského derby. První zápas vyzněl pro rezervu SK Jihlava

Druholigové hokejbalové semifinále svedlo dohromady dva jihlavské týmy – SK Jihlava "B" a Flyers. První zápas se odehrál v neděli a vyšel lépe prvně jmenovanému týmu, který svého rivala porazil 3:1. Série bude pokračovat o víkendu.

Vítěz základní části HBC Flyers vyzval v ostře sledovaném městském derby svého rivala z SK. Divácky atraktivní zápas s pořadovým číslem 24 se také nesl překvapivě v útočném duchu, kdy hráli prim především oba brankáři. Na jedné straně čaroval Milfajt, na druhé přiváděl pro změnu soupeře k šílenství Humlíček.

Vyrovnaný zápas měl nakonec zlomový moment uprostřed zápasu, kdy zkušení Flyers inkasovali při vlastní dvojnásobné přesilovce. Když se následně SK dokázalo dostat na začátku třetí třetiny do dvoubrankového vedení, svůj těžce vydřený náskok si pohlídalo až do závěrečné sirény.

Zaplněné jihlavské hlediště pak bouřlivým potleskem ocenilo oba týmy za předvedenou hru. Flyers je tak v roli favorita v těžké situaci, když již nesmí klopýtnout. Nadcházející víkend se tak dá očekávat opět pořádná bitva, která na Vysočině přiláká stovku fanoušků.

HBC Flyers Jihlava – SK Jihlava “B“ 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Homola (Brázda) – 20. Apeltauer (Pošvic), 22. Mandát, 34. Mandát (Fatrdla).

Rozhodčí: Ščudla, Komárek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 32:41. Diváci: 90.

Flyers: Milfajt – Kourek “C“, Zelený, Homola, Dlabaja, Schlögl, Volf – Brázda, Jobák, Mejzlík “A“ – Souček “A“, Rezek, Pospíchal – Kučera, Lorenc, Lichtengerg – Machala.

SK: Humlíček (Bártů) – Anděl, Zbořil, Harasim, Fatrdla, Jiskra, Koch – Koudelka, Zápotočný “A“, Král “C“ – Pošvic, Mandát, Apeltauer – Policar, Zeman, Smutný.

Foto Ladislav Jonák | Zdroj SK Jihlava

Štítky Jihlava, hokejbal, SK Jihlava, Flyers Jihlava

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.