sobota 29. února 2020 Horymír

Jihlavský výběr malé kopané poprvé na jaře zaváhal, po porážce od Plzně je v Superlize čtvrtý

Jihlavský výběr malé kopané utrpěl první jarní porážku v Superlize, pozici mírného favorita nepotvrdil ve čtvrtečním zápase v Plzni, kde nakonec prohráli poměrem 6:4. Prohrou si Jihlava zkomplikovala cestu za třetím místem v Superlize, z nynější čtvrté pozice ztrácí na třetí Prahu čtyři body.

O tom, že přivézt body na Vysočinu bude tentokrát asi obtížné, svědčila už první polovina zápasu, kterou Jihlavané prohráli 3:1. Krátce po obrátce hosté vyrovnali, ale soupeře z Plzně pak nechali několikrát skórovat a výsledek korigovali až v samotném závěru. Za poražené dvakrát přesně střílel Robin Demeter , jednou Daniel Kavka a Richard Svoboda.

„Zápas se zlomil za stavu 3:3, kdy jsme nedali šance a Plzeň nám odskočila. Dostali jsme gól z nákopu přes celé hřiště. Jejich hráč to udělal dobře, ale byl tam sám. Potom jsme šli do power play, víc jsme hru otevřeli a domácí nám vstřelili ještě dvě branky. Sice jsme snížili, bylo to ovšem nemastné neslané,“ litoval jihlavský kapitán Robin Demeter.

Dalším soupeřem pro jihlavský výběr bude Praha, půjde tedy o přímý souboj o kýžené třetí místo. K utkání dojde na umělé trávě na stadionu v ulici Na Stoupách tuto neděli v 19 hodin. „Doufám, že se na Prahu sejdeme v lepším počtu. Nic nebalíme, hrajeme doma a chceme určitě vyhrát. Uvidíme, na co to ve finále bude stačit,“ uvedl Demeter.

Plzeň – Jihlava 6:4 (3:1)

Branky a nahrávky: 3. Kasýk (Štverák), 27. Mižár (Kasýk), 29. Rous (Koc), 39. Štverák (Denk), 48. Štverák, 56. Denk (Mižár) – 25. Demeter (Plichta), 31. Demeter (Chramosta), 36. Kavka (Demeter), 57. Svoboda. 

Rozhodčí: Růžička – Pelikán.

Plzeň: Milan Vančát – Tomáš Štverák, Jakub Mižár, Jakub Vavrač, Tomáš Marek, Václav Koc, Michal Meszárosz, Miroslav Nemček, Jiří Loukota, Josef Vitouš, Zdeněk Kasýk, František Paum, Patrik Denk, Jan Rous, Karel Fürbacher.

Jihlava: David Kubica – Jan Chramosta, Adam Průcha, Daniel Kavka, Richard Svoboda, Robin Demeter, Radim Šuta, Antonín Plichta.

Foto mkjihlava.cz | Zdroj superliga.cz

Štítky malá kopaná, Superliga, Jihlava, Plzeň

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.