sobota 21. května 2022 Monika

Jihlavská reprezentace malé kopané vyhrála v Příbrami a v celostátní Superlize je už třetí

Před jarní částí vyhlášený cíl, tedy dosažení třetího místa v Superlize, je zase o kousek blíž. Jihlavská reprezentace v malé kopané zaznamenala v Příbrami první letošní venkovní výhru a po úterní výhře 8:4 se na bronzový stupínek celostátní soutěže v tuto chvíli dostala.

První jarní venkovní utkání Superligy se jihlavskému výběru malé kopané vydařilo. V nezvyklém úterním termínu totiž uspěli na hřišti Příbrami poměrem 8:4. Po prvním poločase byl stav vyrovnaný 3:3, ale ve druhém dějství už jihlavský útok s přehledem předčil domácí defenzívu a hosté z Vysočiny tak relativně v klidu dokráčeli k první venkovní výhře v tomto ročníku Superligy. Střelecky se pěti brankami zaskvěl Richard Svoboda, kterého ještě dvěma přesnými zásahy podpořil Daniel Kavka a jedním Adam Průcha. V neúplné tabulce nyní jihlavskému výběru patří třetí příčka s náskokem dvou bodů na čtvrtou Prahu, která má však dvě utkání k dobru. Další zápas Superligy sehraje Jihlava 28. dubna na domácím hřišti proti Mostu.

Příbram – Jihlava 4:8 (3:3)

Branky a nahrávky: 4. Hloušek, 9. Belej (Kočí), 25. Jandora (Kočí), 38. Kočí (Belej) – 10. Kavka (Průcha), 13. Kavka, 28. Svoboda (Kavka), 43. Svoboda, 46. Svoboda, 47. Průcha, 58. Svoboda (Průcha), 60. Svoboda (Lapeš). 

Rozhodčí: Kubečka – Kohout. ŽK: Tošovský, Kočí (oba Příbram). Diváci: 20.

Příbram: Hynek Holan – Jakub Tošovský, Dominik Hloušek, Patrik Junek, František Belej, Martin Polák, Rostislav Jandera, Aleš Kočí, Ondřej Bělohlávek, Dominik Sedláček.

Jihlava: David Kubica – Jan Chramosta, Daniel Kavka, Richard Svoboda, Adam Průcha, Ondřej Lapeš, Martin Mareš.

Foto Malá kopaná Jihlava

Štítky malá kopaná, Superliga, Jihlava, Příbram

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.