Počasí dnes7 °C, zítra4 °C

Basketbalisté BC Vysočina ukončili sérii porážek, v prodloužení udolali rezervu USK Praha

Jihlavští basketbalisté prolomili devět zápasů trvající šňůru proher, když v nedělním zápase v prodloužení udolali rezervu USK Praha poměrem 84:77. I nadále jim však v prvoligové tabulce patří poslední desátá pozice.

BC Vysočina po většinu zápasu udržoval nad mladíky z Prahy mírný náskok, první poločas vyhrál o šest bodů. Když domácí úroveň svojí hry drželi i přes třetí čtvrtinu a ve čtvrté vedli o 12 bodů, zdálo se být o zápase rozhodnuto. Avšak Pražané zvýšili tlak na rozehrávku domácích, přidali několik trojek a utkání dovedli do prodloužení. V něm nakonec měli pevnější nervy a více sil hráči z Vysočiny a připsali si letošní čtvrtou výhru.

BC Vysočina - USK Praha B 84:77 po prodl. (15:13, 18:14, 21:18, 14:23 - 16:9)

Body BC Vysočina: Novák 19, Strážnický 17, Maňák 17, Bubák 15, Krajcigr 7, Široký 6, Dokulil 2, J. Knetl 1, P. Knetl, Štumar, Burian.